Beşiktaş JK ve InGame İşbirliği ile BJK Zula Takımı Kuruldu Beşiktaş JK ve InGame İşbirliği ile BJK Zula Takımı Kuruldu
Beşiktaş JK ile InGame Group arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. Beşiktaş JK ve InGame İşbirliği ile BJK Zula Takımı Kuruldu

Beşiktaş JK ile InGame Group arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Geçtiğimiz yıllarda espora adım atan ilk spor kulüplerinden ve ülkemizin en köklü spor camialarından Beşiktaş JK’nın, espor alanında faaliyet gösteren yapılanması Beşiktaş Esports ile Türk şirketlerinden InGame Group arasında işbirliği anlaşması imzalandı. 4 Nisan Perşembe günü Vodafone Park’ta düzenlenen imza töreni, Beşiktaş Esports Yöneticisi Erman İpci ve InGame Group CEO’su Alpay Alptekin’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Önemli işbirliği

Anlaşma kapsamında, 2018-2019 futbol sezonunda Vodafone Park’ta, Beşiktaş JK Zula Espor takımının da yer alacağı iki etkinlik gerçekleştirilecek. Ayrıca Beşiktaş JK, Lokum Games’e, 2019-2020 futbol sezonunda Vodafone Park’ta ev sahibi sıfatıyla oynayacağı 10 maçta geçerli olmak üzere, stadyum içerisindeki ve dışarısındaki alanlarda, Beşiktaş espor takımı için aktivite alanı sağlayacak. Beşiktaş’a Lenovo Game On’da haftaiçi Zula turnuvası düzenleme hakkı sağlayan işbirliğiyle, turnuvalarda ilk 8’e giren esporculara oyun içi Beşiktaş desenleri hediye edilecek. Bu işbirliğiyle esporun ülkemizde bilinirliğinin artması amacıyla BJK TV ekranlarında haftalık olarak bir espor programı da yayınlanacak. Öte yandan Beşiktaş JK’nın resmi kulüp dergisinde her ay espor ile ilgili içeriklere yer verilmesi planlanırken, Zula oyun içi lisans sözleşmesiyle de oyuncular BJK ürünleriyle buluşturulacak.

Önemli açıklamalar

InGame Group CEO’su Alpay Alptekin şunları söyledi: “InGame Group olarak, Türkiye’de esporun ve esporcuların gelişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu alanda hizmet veren lider kuruluşlardan biri olarak yatırımlarımıza devam ediyoruz. “İlk”lerin ve “en”lerin altında hep InGame Group’un imzası var. Bu anlamda espor alanına yönelen ilk geleneksel spor kulübü olan Beşiktaş JK ile işbirliği gerçekleştirdik. Bu işbirliği, espor alanında yeni ufuklar açacaktır. Milyonlarca Beşiktaşlı Zula’cıya hayırlı uğurlu olmasını dilerim.”

Alptekin ayrıca gençlerin her geçen gün daha büyük ilgi gösterdiği espor ekosisteminin büyümesinde en önemli yapı taşlarından birinin spor kulüpleri olduğuna inandıklarını söyledi. Gerçekleştirdikleri bu işbirliğiyle Türkiye’de esporu tabana yayarak, dünyanın en büyük ekosistemlerinden biri olma yolunda hızla ilerleyen bu alanda ülkemize ivme kazandıracaklarını sözlerine ekledi.

Beşiktaş Esports Yöneticisi Erman İpci ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Beşiktaş JK olarak, Türkiye’de espor alanında birçok imza atmış olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Profesyonel bir spor kulübünün espor kategorisine yatırım yapması, bu özel alanı daha değerli hale getiriyor. Hem dünyada hem de ülkemizde büyük ilgiyle takip edilen bu yeni dünyanın, Türkiye’deki önemli temsilcilerinden biriyle iş ortaklığını hayata geçirdik. Bizler açısından da mutluluk verici. Espor kategorisine gönül veren genç kardeşlerimize bu iki önemli markanın gücü ile birçok farklı fırsat sunacağız. Bu işbirliğinin, gelecekteki espor işbirliklerine de önemli bir örnek teşkil edeceğini düşünüyoruz. Uzun soluklu olmasını dilediğimiz bu iş ortaklığının her iki markaya da başarı getirmesini temenni ediyorum.”

Umutcan Tütüncü 3. Kez Just Dance Dünya Şampiyonu Oldu!