Blizzard, ESL ve DreamHack’le 3 Yıllık Bir Anlaşma Yaptı Blizzard, ESL ve DreamHack’le 3 Yıllık Bir Anlaşma Yaptı
ESL ve DreamHack, bugün yaptıkları bir açıklamayla Blizzard’la 3 yıllık bir işbirliği için el sıkıştıklarını duyurdu. Blizzard, ESL ve DreamHack’le 3 Yıllık Bir Anlaşma Yaptı

ESL ve DreamHack, bugün yaptıkları bir açıklamayla Blizzard’la 3 yıllık bir işbirliği için el sıkıştıklarını duyurdu. Blizzard’ın düzenlenecek espor organizasyonları için sadece ilk sezonda 200,000 dolar, toplamdaysa 1,8 milyon doların üzerinde ödül havuzu sağlayacağı belirtildi.

Yeni ESL Pro Tour StarCraft II turnuvası, bayrağı StarCraft II World Championship Series’den devralarak en az dört farklı kıtada gerçekleşecek organizasyonlara ev sahipliği yapacak. Dünya finalleriyse bundan böyle BlizzCon‘da değil Intel Extreme Masters Katowice’da gerçekleşecek.

ESL ve DreamHack, Warcraft III: Reforged için de yeni bir platform oluşturarak ESL Pro Tour Warcraft III: Reforged’u organize edeceklerini belirtti.

ESL Pro Tour StarCraft II’nin sıralama ve eleme formatının Blizzard’ın halihazırdaki WCS sistemine dayanacağı belirtiliyor. Starcraft II esporunun ilk sezonu toplamda 7 turnuvadan oluşacak ve Katowice 2020 ve Katowice 2021’i de kapsayacak. İki IEM karşılaşması ve dört DreamHack turnuvası sonrasındaysa en iyiler Intel Extreme Masters Katowice 2021’de gerçekleşecek Masters Championship’te kozlarını paylaşacak.

Warcraft III: Reforged esporu ise 1 ESL karşılaşması ve 3 DreamHack turnuvasından oluşacak ve 2020’de bir Şampiyonluk turnuvasına sahne olacak. Her iki ESL Pro Tour’a ilaveten amatör ve topluluğun temelini oluşturan geniş oyuncu tabanı için de haftalık ESL Open Cup karşılaşmaları düzenlenecek.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde Oyuncu Kuralı Değişikliği