Bu Yapay Zeka Espor Turnuvaları Düzenliyor! Bu Yapay Zeka Espor Turnuvaları Düzenliyor!
Turnuva yapmak isteyenlere tek tuşla turnuva düzenleme imkanı sunan Tourney, oyuncular için de sonsuz bir turnuva döngüsü başlatıyor. Bu Yapay Zeka Espor Turnuvaları Düzenliyor!

Tourney adı verilen bir yapay zeka espor turnuvaları düzenliyor. Turnuva yapmak isteyenlere tek tuşla turnuva düzenleme imkanı sunan Tourney, oyuncular için de sonsuz bir turnuva döngüsü başlatıyor.

Yapay zeka destekli turnuva botu

Tourney, yapay zeka destekli bir turnuva botu. Manuel ve otomatik olarak turnuva düzenliyor ve düzenlediği turnuvaların katılımcılarına Discord üzerinden bilgiler veriyor. Bu işlemleri tek tuşla çözebilmek için Tourney’i Discord sunucunuza eklemeniz veya Tourney’e sahip Discord kanallarında bulunmanız yeterli. Game.tv adresi üzerinden Tourney’i Discord kanalınıza çağırabilir veya Twitter, Facebook ya da Google Login seçenekleriyle hesap oluşturabilir ve oluşturduğunuz turnuvanın linkini kanallarınızda paylaşabilirsiniz.

Turnuvaya hazırlık

Tourney birçok şablonu ile turnuva düzenlemeyi kolay ve pratik hale getiriyor. PUBG Mobile’den Brawl Stars’a, Call of Duty Mobile’den Mobile Legends’a kadar birçok oyunun turnuva taslaklarıyla tarih ve saat seçerek turnuvalarınızı düzenleyebilirsiniz. Tourney’i Discord sunucunuza eklemeniz halinde, Discord üzerinden kayıt yaptıran oyunculara mesaj atacak, onlarla konuşacak ve birçok bilgi sunacak.

OpenAI Dota 2 Yapay Zeka Botu 3 Günde Binlerce Oyuncuyu Yendi!

Tourney modları

Tourney’nin üç adet turnuva modu bulunuyor. Bu modlar ile turnuvaya ne kadar dahil olmak istediğinizi seçebiliyorsunuz. uHost ile turnuvanın birçok aşamasını kendiniz yönetebilirken, uHost AI-Asistanı ile kontrolü biraz daha Tourney’i bırakıyorsunuz. AI-Host içinse sadece oyun, zaman ve formatın seçildiği, kalan her şeyi Tourney’nin yaptığı bir mod diyebiliriz.

Ödül ve sponsorluk

Tourney’in bir diğer özelliği de Tier seviyesine göre sponsor bulmanın kilidini açıyor olması. Kullanıcılar belirli seviyelere ulaşınca turnuvalarına sponsor bulabilecekler. Bu da yapay zeka üzerinden hem topluluğu canlı tutma hem de gelir elde etme modeli sunuyor.

Turnuvayı Tourney’i bırakırken aynı zamanda ödüller de kazanabilirsiniz. Yapay zekanın aynı zamanda Bronze, Silver ve Gold seviyelerinde bir tier sistemi bulunuyor. Bunun yanı sıra OBS eklentisi ile turnuvadan canlı yayın yapabiliyorsunuz. Rekabeti artırmak isteyen oyuncular lig sistemi de oluşturabiliyorlar. Örneğin Gold üyeliğe eriştiğinizde lig yapabilecek güce erişiyorsunuz.

Turkcell Yapay Zeka İlkelerini Açıkladı, Yedi Büyük Taahhüt Verdi