Hearthstone – Masters Tour Arlington Şampiyonu xBlyzes Oldu! Hearthstone – Masters Tour Arlington Şampiyonu xBlyzes Oldu!
Zakarya “xBlyzes” Hail, geçtiğimiz hafta sonu yapılan Masters Tour’un şampiyonu oldu! Masters Tour tamamı Fransızlardan oluşan ikinci final maçına sahne olurken, xBlyzes, Romaric “AyRoK”... Hearthstone – Masters Tour Arlington Şampiyonu xBlyzes Oldu!

Zakarya “xBlyzes” Hail, geçtiğimiz hafta sonu yapılan Masters Tour’un şampiyonu oldu! Masters Tour tamamı Fransızlardan oluşan ikinci final maçına sahne olurken, xBlyzes, Romaric “AyRoK” Dubois’yı 3-1 yenerek 32.500$ tutarındaki büyük ödülü ve Şampiyonluk kupasını kapmayı başardı.

Finalistler şampiyonluk maçına epey denk başlarken, Arlington’a benzer destelerle geldi. Birbirlerinin Rogue destelerini yasaklamayı seçen yarışmacılar başlarda birbirlerine üstünlük sağlayamasa da xBlyzes, Galakrond Warlock destesini ustaca kullanarak AyRoK’un Highlander Mage destesini dördüncü oyunda alt etmeyi başardı.

Başarısının ardından “Çok, çok, çok, çok mutluyum,” diyen xBlyzes. “Hedefim buydu ve bunu başarabileceğimi biliyordum,” şeklinde konuştu.

PS4 Turnuvaları NBA 2K20 ve SoulCalibur VI ile Devam Ediyor

Las Vegas’ta 156’ncı, Seul’de 182’nci ve Bükreş’te 32’nci sıraya yerleşen xBlyzes, 2020’de çok daha iyi dereceler yapma peşindeydi ve bu konudaki düşüncelerini “Geçen yıl ne yazık ki pek parlak geçmedi o nedenle en azından ilk 8 içinde yer almak istiyordum,” sözleriyle dile getirdi. Hedefine erişmek için en iyi yolun kendisi gibi Fransız olan rakipleriyle alıştırma yapmak olduğunun bilincinde olan şampiyon, duygularını şöyle ifade etti, “Dostlarıma ve takım arkadaşlarıma güvenerek iyi bir derece elde edebileceğimi biliyordum. Hepsi harikalar ve benim de onların seviyesinde bir oyuncu olmam gerekiyordu.”

Bahsi geçen arkadaşlardan bir tanesi de Masters Tour Seul şampiyonu ve Arlington yarı finalisti Théo “Felkeine“ Dumont’tan başkası değil. “Amacım yeniden kazanmaktı,” diyen Felkeine sözlerine, “ama ilk 8’de dört Fransız oyuncu olunca tek isteğim aramızdan birinin kazanması oldu. Açıkçası ben kazansam xBlyzes’ın kazanmasına sevindiğim kadar sevinemezdim. Bunu gerçekten de hak etti ve umarım Grandmaster’lık yolunda bana katılır,” şeklinde devam etti.

xBlyzes Fransa’ya 2020’nin ilk Masters Tour şampiyonu olarak dönmekle kalmıyor aynı zamanda Avrupa Grandmasters adayları arasında zirveye yerleşmiş durumda.

Turkish Stars League 2019 Yılında 100 Bin TL Değerinde Ödül Dağıttı!