Vodafone FreeZone LoL Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne İsmini Verdi Vodafone FreeZone LoL Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne İsmini Verdi
Vodafone, gençlik markası Vodafone FreeZone altında bir yıl önce adım attığı e-spor pazarında hedef büyüttü. Vodafone FreeZone LoL Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne İsmini Verdi

Vodafone, gençlik markası Vodafone FreeZone altında bir yıl önce adım attığı e-spor pazarında hedef büyüttü.

Geçen yıl Türkiye’nin önemli e-spor takımlarından BAUSuperMassive ile iş ortaklığı yapan Vodafone, sektördeki ikinci yılında, Riot Games ile işbirliğine giderek League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne ismini verdi. Yatırımlarıyla e-spora ve oyunculara destek olmayı hedefleyen Vodafone, böylece Riot Games’in Türkiye’de Şampiyonluk Ligi için isim hakkı verdiği ilk firma oldu. Vodafone ve Riot Games arasında imzalanan anlaşmayla, Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel e-spor ligi League of Legends’ın 2018 sezonu kış ve yaz mevsimi ligleri “Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi” ismini aldı.

İki firma, Türkiye e-spor sektöründeki en büyük işbirliğine imza attı. Ligde bir ilk olan isim sponsorluğunun detayları, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Nedim Baytorun ve Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit’in katılımıyla düzenlenen toplantıda aktarıldı. Toplantıya League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi oyuncuları da katıldı.

Türkiye’de ekonomik ve sosyal gelişime değer katma hedefiyle spora yatırım yaptıklarını belirten Aksoy, şunları söyledi: “Tüm Türkiye’ye ulaşan bir marka olarak, spor yatırımlarımızda geniş kitlesel katılımlı spor dallarına odaklanıyoruz. Maraton ve futbolun ardından spor yatırımlarımızın arasına geçen yıl e-sporu da kattık. E-spor, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla büyüyen bir pazar. Vodafone FreeZone olarak, e-spor pazarını, genç abonelerimize gençliklerini özgürce yaşama imkânı verecek yeni bir yatırım alanı olarak görüyoruz. Bu doğrultuda geliştirdiğimiz oyun paketleriyle tutku alanı e-spor olan gençlere pek çok ayrıcalık sunuyoruz.

Geçen yıl BAUSuperMassive ile iş ortaklığı yaparak gençlere birçok fayda sunduk. Bu süreçte yaptığımız kampanyalar ve tanıtımlar ile 14 milyon gence ulaştık. Bu yıl ise daha kapsamlı ve daha büyük bir ikinci adım atıyoruz. Ülkemizde profesyonel ligi olan tek oyun League of Legends’ın kış ve yaz mevsimi liglerine isim sponsoru olduk. E-spor alanındaki bu yeni işbirliğimizle tüm ekosistemi kapsayarak sektöre sunduğumuz katkıyı ve faydayı büyütmeyi hedefliyoruz. Son bir yılda yaklaşık 5 milyon TL’lik yatırım yaptığımız e-spora toplam desteğimizin önümüzdeki 5 yılda 30 milyon TL’ye ulaşmasını planlıyoruz.”

Türkiye’de e-spor anlamında büyük bir potansiyel bulunduğunu ve dünyaya paralel olarak e-spor ekosisteminin ülkemizde de hızla büyüyeceğini ifade eden Koçyiğit ise şunları kaydetti: “Riot Games olarak, son 6 yılda e-sporu Türkiye’de kurumsal, organize ve profesyonel bir spor dalı haline getirdik. Oyuncuları bir araya getiren büyük çaplı organizasyonlar düzenledik. E-sporda bizi dünya arenasında temsil eden, bayrağımızı dalgalandıran şampiyonların yetişmesine aracı olduk. Bu süreçteki başarıda, aldığımız aksiyonlar kadar, gerçekleştirdiğimiz stratejik işbirlikleri de önemli rol oynadı. Vodafone’la gerçekleştirdiğimiz bu işbirliğini de çok kritik buluyoruz.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi adı altında yoluna devam edecek olan ülkemizin ilk ve tek profesyonel e-spor lig organizasyonu, bu yol arkadaşlığı ile daha büyük bir gelişim potansiyeline sahip olacaktır. İş ortağımız gibi bizler de sponsorluğu sadece belli bir maddi katkının belli kurumlar arasında pay edilmesi olarak görmüyoruz. Bugünün kurumsal dinamikleri çerçevesinde hem e-spor sektörünün hem de League of Legends ekosisteminde aktif olan tüm bileşenlerin geleceğin endüstriyel standartlarına daha hızlı adapte olacağını düşünüyoruz.”

Vodafone, FreeZone’lulara özel sunduğu oyun paketlerinin içeriğini ve ismini de değiştirdi. Geçen yıl “Vodafone FreeZone 5’te 5” olarak tanıtılan paketler, bundan böyle “Vodafone FreeZone Gamer Paketleri” ismiyle sunulacak. Paketler 9 ve 18 TL’lik iki ayrı teklif halinde tasarlanıyor. Yeni paketlerin içinde, internetinden yemeyen YouTube ve Playz faydaları bulunacak. Ayrıca oyun pazarında en çok tercih edilen online ödeme platformu ininal kart üzerinden 10 TL hediye de bulunacak.

Vodafone FreeZone her ay sürpriz hediyelerle oyunculara farklı deneyimler de yaşatacak. Bu kapsamda, 2 şanslı FreeZone’lu kış ligi şampiyon takımının da katılacağı Sezon Ortası Turnuvası’nın (MSI) finalini Paris’te izleme hakkı kazanacak. Vodafone FreeZone Gamer Paketleri sayesinde 2 sezon boyunca final maçı bileti kazanarak finali yerinde izleme, sevilen e-spor oyuncuları ile tanışma gibi birçok ayrıcalığa sahip olacak gençler. Oyuncu gençler ayrıca Vodafone FreeZone YouTube kanalında Şampiyonluk Ligi’ne ait birçok özel içeriğe de internetinden yemeden ulaşabilecek.

Türkiye’de 2012 yılında yarı profesyonel olarak başlayan, 2015’te ise profesyonel hale gelen Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde 2018 sezonunda 8 takım mücadele ediyor.

PUBG TAMGAME Ligi’nin Ana Sponsoru LG Oldu!