ZULA Dünya Kupası’nın 100 Bin Dolarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu ZULA Dünya Kupası’nın 100 Bin Dolarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu
7 Nisan’da final heyecanının yaşandığı Zula Dünya Kupası’nın şampiyonları 100 bin dolarlık para ödülünün sahibi oldu. ZULA Dünya Kupası’nın 100 Bin Dolarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

Dünyanın farklı bölgelerinden, en iyi Zula oynayan 6 takıma ev sahipliği yapan Zula Dünya Kupası, 6-7 Nisan’da İstanbul Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşti. 7 Nisan’da final heyecanının yaşandığı Zula Dünya Kupası’nın şampiyonları 100 bin dolarlık para ödülünün sahibi oldu. 11 dilde, 10 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanan Türk yapımı Zula’nın dünya kupası e-sporseverler tarafından büyük ilgi gördü.

InGame Group’un geliştirdiği Zula’nın dünya kupası, Wirecard ana sponsorluğunda 6-7 Nisan’da İstanbul’da gerçekleşti. İki gün süren Dünya Kupası’na Türkiye, Avrupa ve Brezilya’dan takımlar katıldı. En büyüğü 29 yaşında olan gençlerden oluşan, dünyanın en iyi Zula takımları turnuvada boy göstermiş oldu.

Kupa; Türkiye, Brezilya, Polonya ve Avrupa Birliği’nden en iyilerden oluşan karma takım olmak üzere toplamda 34 e-sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Zula Dünya Kupası’nın 7 Nisan Cumartesi gerçekleşen finali ise büyük ilgi gördü. Herkese kapıları açık olan finalin heyecanını e-sporseverler ücretsiz olarak deneyimledi. Oyuncular, takip ettikleri e-sporcuları yakından görme ve tanışma fırsatı buldular. E-spor şenliği niteliğinde geçen Finalde birinci Polonya’dan katılan Izako Boars, ikinci Türkiye’den We Make The Future ve üçüncü Türkiye’den Youth Crew oldu. Kupanın yıldızları toplamda 100 bin dolarlık ödülün de sahibi oldular.

E-spor ve e-sporcular günümüz dünyasında günden güne daha büyük ilgi görüyor. Özellikle genç neslin yakından takip ettikleri oyunların turnuvaları kendi yıldızlarını ve onların hayran takipçilerini yaratıyor. Bir yandan da bu alanda başarı gösteren e-spor oyunları, e-sporcu gençler ve onların takipçileri yepyeni bir online ekosistem oluşturuyor. Bu e-spor ekosistemi, offline organizasyonlarla da kendine yeni yerler buluyor. Tıpkı klasik mecraların geçmişte olduğu, markaların hedef kitlelerine ulaşmasında kalıcı yeni bir dönem açıyor.

Dünyada gittikçe daha fazla izleyici tarafından takip edilen e-spor alanında büyük başarı gösteren Zula’nın Dünya Kupası Türkiye’nin tanıtımı açısından da büyük önem taşıyor.

Zula Dünya Kupası’na Wirecard ana sponsor oldu. Golf Roko, ininal, Pepsi, The Game ve Sennheiser da yan sponsorlar olarak destek verdiler. Farklı ülkelerden katılımcıların yer aldığı etkinlikte yarışmacılar ve izleyiciler ücretsiz dağıtılan dondurma ve içeceklerin de tadını çıkardılar.

-Basın bülteni.
Bursaspor E-spora Girme Kararı Aldı!