Google Glass Yeniden Hareketleniyor! Google Glass Yeniden Hareketleniyor!
Google Glass rafa kaldırılmıştı ancak Google'ın sanal gerçeklik gözlüğü için tekrardan bir hareketlenme söz konusu... Google Glass Yeniden Hareketleniyor!

Wall Street Journal‘ın haberine göre yeni Google Glass prototipi, belirli kişilere deneme amaçlı olarak gizlice dağıtılıyor.

Beklediği kadar ilerleme ve yazılım geliştirici desteği göremeyen Glass rafa kaldırılmış; ancak projesi iptal edilmemişti. Görünen o ki Google sanal gerçeklik gözlüğü için tekrardan hareketlenmeye başladı.

Üretim ve sağlık alanlarında çalışmalar yapan kişiler için özel hale getirilen gözlük için bu sefer resmi bir duyuru yapılmayacakmış. Ancak ürün, yazılım geliştiricilerin kullanımına da deneme amaçlı sunulacak.

Glass’ın, Yyenilenen donanımıyla artık farklı tip gözlüklerle de kullanılabilir hale getirilmiş olduğunu belirtelim.

Uzun yıllardır gündemden bir şekilde düşmeyen artırılmış gerçeklik gözlüğünün (AR) ilk tanıtım videolarından birini aşağıdan izleyebilirsiniz.

İyi seyirler.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.