HP, Yeni OMEN Ürünlerini Piyasaya Sürdü HP, Yeni OMEN Ürünlerini Piyasaya Sürdü
HP, yeni oyun aksesuarları ve dizüstü bilgisayarı ile OMEN ekosistemini güçlendiriyor. Ayrıntılar haberimizde. HP, Yeni OMEN Ürünlerini Piyasaya Sürdü

HP, dünyanın ilk aktif soğutma teknolojisine sahip kulaklığı da dahil olmak üzere yeni oyun aksesuarları ve yeni dizüstü bilgisayarı ile OMEN ekosistemini güçlendiriyor.
 
OMEN, Pekin’de düzenlenen HP Oyun Festivali’nde yeni ürünlerini tanıttı. Marka, her ayak sesini ve ortam sesini net bir şekilde duyabilecekleri çevresel ses düzeni etkisi yaratan daha küçük ama daha güçlü olan yeni OMEN 15 dizüstü bilgisayarını, OMEN Game Stream ile genişletilmiş işlevselliğe sahip OMEN Komut Merkezi yazılımını ve dünyanın ilk aktif soğutma teknolojisine sahip kulaklığının bulunduğu bir dizi profesyonel kalitede oyun aksesuarlarını içeren yepyeni bir oyun serisini tanıttı.

Oyun bilgisayarları, dünyanın en hızlı büyüyen PC kategorilerinden biri. HP için de milyar dolarlık bir iş kolu. OMEN, 2016 yılında piyasaya sürüldüğünden beri üstün performansı, akıllı yazılımı, çarpıcı görüntü kalitesi ve e-spordaki en yüksek seviye ihtiyaçlarına cevap verebilen aksesuarları sunuyor. Firma öne çıkan milyar dolarlık küresel ve güçlü bir oyun markası haline geldi.

HP EMEA Tüketici Kişisel Sistemleri Başkanı Anne-Sophie Hadberg OMEN ürünleri hakkında şunları söyledi: “Benzersiz tasarımımız ve mükemmel mühendislik becerimiz sayesinde en iyi performans sağlamak için tamamen farklılaşmış donanım, yazılım ve oyun teknolojisi ekipmanları sunuyoruz. En güçlü OMEN 15 dizüstü bilgisayarıyla, yeni profesyonel Sequencer klavye ve Reactor fare ile ya da dünyanın ilk aktif soğutma teknolojisine sahip kulaklığı olan Mindframe kulaklıkla. OMEN, oyun tutkunlarına önemli bir avantaj sağlayan güçlü teknolojiler için yeni standartlar getirmeye devam ediyor.”

OMEN 15 dizüstü bilgisayarın son sürümü, oyun tutkunlarının aradığı gelişmiş donanım ve özelliklerine sahip. Bunların yanı sıra şimdi daha kolay taşınabilirlik sağlayan daha ince bir tasarıma da sahip. Bu dizüstü bilgisayar oyun performansı için geliştirilmiş, üç boyutlu görsellik için tasarlanmış ve daha geniş alan sağlamak için yaratılmış durumda. Hem ev ortamında sabit hem de dışarıda mobil kullanımda en üst düzey kullanıcı deneyimi sağlayarak oyun tutkunlarının bir cihazda aradığı tüm özellikleri sunuyor.

OMEN 15’in temel özellikleri şöyle:

 • Son ana kadar tam performansla çalışma: MAX-Q Design’a sahip Sanal Gerçekliğe hazır NVIDIA GeForce GTX 1070 ile göz alıcı grafik deneyimi. 8.nesil Intel Core i+ H- serisi dört ya da altı çekirdekli CPU ve 32GB’a kadar DDR4-2666 RAM. Böylece en son oyunları destekler ve aynı anda birden çok görevi yerine getirerek bellek yoğunluğu olan programların kolaylıkla kullanılmasını sağlar. Omen 15 dizüstü bilgisayar SSD, HDD, SSD + HDD ve hatta HDD + Intel Optane bellek dahil olmak üzere geniş bir depolama seçeneğine sahip.
 • Sürekli serinlik: Çabuk ısınan oyun aksamları düşünülerek daha geniş fanlar ve 3 fazlı motor. Tüm bu konfigürasyonlar için daha az sürtünme ve daha uzun süreli fan hızı kontrolü sağlayan akışkan dinamikli yataklar dahil olacak şekilde tasarlanmıştır. Cihazın arka kısmında ve alt kısmında yer alan hava delikleri serin havayı çeker. İki geniş fan da ısıyı arka kısımdaki köşelere iter. İsteğe bağlı olarak seçilebilecek diğer özellikler arasında alt kısımda hava akımını artıracak daha geniş havalandırma alanı mevcuttur.
 • Oyunun içinde kaybolun: 144hz 1080p, 60Hz 4k, ya da 60Hz 1080p seçenekleri. Seçilebilecek diğer özellikler arasında yer alan NVIDIA G-SYNC teknolojisiyle göz alıcı görseller hızlı bir şekilde 15,6 inç ebatındaki diyagonal ekrana gelir. Bang & Olufsen ve ayrık ses dalgası yükselticilerle güçlendirilmiş stereo hoparlörler güçlü ses iletimi sağlar. Kulaklık kullanmak isteyenler de DTS Headphone:X ile benzersiz bir ses kalitesini deneyimleyebilirler. Bu teknolojiyle her ayak sesini ve ortam sesini net bir şekilde duyabilecekleri çevresel ses düzeni etkisi yaratılır.
 • Geniş mesafelerde esnek kullanım: Depolama ve belleğe tek panel erişimiyle birlikte dizüstü bilgisayarın tabanındaki Philips başlı vidalarla kullanıcıların kolayca kurulum yapması mümkün. Özellikle kablolu fare kullananlar için daha fazla hareket özgürlüğü sağlamak adına bilgisayarın farklı bağlantı girişleri bu sürümde arka kısımda yer alıyor.
 • Game Stream: HP, her yeni sürümle OMEN Komut Merkezi yazılımına yeni bir özellik eklemeye devam ediyor. Yeni OMEN 15’te kurulu olarak gelen yeni özellikle oyun içeriğinizi başka Windows 10 cihazlara aktarmanız için OMEN bilgisayarınızın gücünden yararlanmanızı sağlıyor.

Uzun oyun sürelerinde kulaklıkların ısınmasının oyun tutkunlarının rahatını kaçırdığı herkesçe bilinen can sıkıcı bir durumdur. Bilgisayar oyunu tutkunlarının neredeyse yarısı (yüzde 46’sı) kulaklık satın alırken en önemli özelliğin konfor olduğunu düşünüyor. Yeni OMEN Mindframe, dünyanın ilk aktif soğutma teknolojisiyle bu sorunu çözüyor. Bu yılın sonuna doğru piyasaya sürülecek devrim niteliğindeki bu kulaklık kullanıcı konforu düşünülerek en güncel ses teknolojileriyle donatıldı. 

HP Mindframe mikrofonlu kulaklığın temel özellikleri şöyle:

 • Sürekli serinlik: OMEN Komut Merkezi yazılımı tarafından kontrol edilen patentli aktif soğuma çözümü. Bu sayede ısıyı akustik bölmelerden dışarıya ileten kulaklık içindeki termoelektrik cihazla oyun tutkunları rekabetin kızıştığı durumlarda bile serinliği koruyabilecekler.
 • Üst düzey konfor: Eşit ağırlık dağılımı sağlayan kendinden ayarlanabilir hafif, askılı, kafa bantlı. Yumuşak deri kulaklık süngerleri de yastık rahatlığı sunuyor.
 • Taktik avantajlı deneyim: DTS Headphone:X ve rakiplerinizin her adımını duymanızı sağlayacak 7.1 sanal çevresel ses sistemi. Böylece gerçekçi konum sesleri ve üç boyutlu mekânsal farkındalık sağlanıyor.
 • Komut verin, ele geçirin, kişiselleştirin: Kullanıcılar, ortam gürültüsünü azaltan tek yönlü mikrofonla açık ve net bir şekilde komut verebilecek. Havaya kaldırıldığında anında sessiz hale geçen, arkaya kıvrıldığında tekrar aktif hale gelen bu kulaklık üzerinde yer alan ses düğmesiyle kolay ve hızlı bir şekilde sesin ayarlanmasını sağlıyor. OMEN Komut Merkezi yazılımıyla düzenlenebilen ve kontrol edilebilen RGB ışıkları ve efektleriyle de tüm renkleri adeta yeniden keşfedeceksiniz.  
 • Çapraz platform desteği: USB 2.0 A tipi bağlantı sayesinde bilgisayarınızda oyun oynamadığınız anlarda kulaklığınızı diğer USB takılabilir mobil cihazlarınıza bağlayabilirsiniz.

HP Sequencer klavye sayesinde oyun tutkunları, optik mekanik tuşlarla ışık hızında manevralar yaparak rekabet üstünlüğü elde ediyor. Dayanıklı, fırçalanmış üst yüzey, hafif, anotlanmış alüminyum çerçeveye sahip yeni klavye. Ayrıca ekstra konfor sağlayan sol arka kısımda USB girişlerinin yer aldığı tasarımıyla OMEN Sequencer, bir üst seviyede duyarlılık, kişiselleştirme ve dayanıklılık sunuyor.

HP Sequencer klavyenin temel özellikleri şöyle:

 • Işık hızında tepki süresi: Geleneksel mekanik tuşlardan neredeyse 10 kat hızlı 0.2 ms tepki süresine sahip sektör öncüsü optik mekanik Blue tuş teknolojisi. Bu sayede oyun tutkunları hem mekanik tuşlardaki temas hissini hem de optik tuşların veri tanıma hızını deneyimleme imkânı kazanıyor.
 • Hızlı değişiklikler: Parlak kırmızı metal ses çubuğu ve medya tuşları saniyeler içinde ses değişimi yapılmasını sağlıyor.
 • Milyonlarca renk seçeneği: 16,8 milyon renk seçeneği sunabilen her biri arka yüzeyden aydınlatmalı RBG LED tuşlarla her temaya uygun renklendirme yapılabiliyor.

OMEN Reactor oyun tutkunlarına rekabet avantajı sağlamak için dolaşmayı azaltmaya ve kontrol yeteneğini artırmaya yardımcı olacak sektörde bir ilk olan metal USB kabloyla öne çıkıyor.

HP Reactor farenin temel özellikleri şöyle:

 • En üst kalitede veri tanıma: Geleneksel mekanik fare tuşlarından 3 kat daha hızlı vuruş hızı için sağ ve sol tuşlarda 0.2 ms tıklama yanıt süresi sağlayan ışın algılama. Bu birinci sınıf optik mekanik hız teknolojisi sayesinde tıklamada yaşanan gecikmeler artık eskide kaldı.
 • Hızlı ve keskin: 16,000 DPI optik sensörlerle donatılmış bu fare sayesinde, dönüş hızı ve keskinliğin en önemli olduğu anlarda oyun tutkunları rekabet avantajı kazanıyor.
 • Kişiselleştirilebilir konfor: E-spor için en uygun ergonomik form düşünülerek özenle tasarlanan bu ürün her iki tarafta yer alan kauçuk kavrama alanlarına sahip. Ayrıca konforlu bir oyun deneyimi için çeşitli avuç içi temas pozisyonları için metal bobinle dengelenmiş ayarlanabilir avuç içi temas yüksekliği özelliğiyle zenginleştirilmiştir.
 • Renk seçenekleri: OMEN Komut Merkezi yazılımıyla programlanabilir çift RGB LED için kişiselleştirilmiş aydınlatma ve efektlerle kullanıcıya özel renk tasarımı yaratılabiliyor.

Gittiği her yerde oyun keyfini yaşamak isteyenler için tasarlanan bu çok amaçlı çanta, konforlu ve şık bir görünüşe sahip. Ayrıca eşyaların düzenli ve güvenli olarak taşınmasını sağlıyor. OMEN X için önerilen HP Transceptor sırt çantası oyun tutkusunu gittiği her yere taşımak isteyenlere özel olarak tasarlandı.

HP Transceptor sırt çantasının temel özellikleri şöyle:

 • Koruyucu bir zırh: Su geçirmez malzeme, sert taban ve RFID engelleyici cep bulunuyor. Öte yandan havaalanında hızlı ilerleme için tekerli valize geçirilebilen TSA uyumlu 17” dolgulu destek şeridi de var. Tüm bunlarla tehlikelere karşı kendilerini güvende hissedebilir oyuncular.
 • Anında hazırlık: Temel aksesuarların nereye yerleştirileceğini gösteren ikon etiketli ceplerle aksesuarları nereye koyduğunuzu hatırlamanıza gerek kalmaz. Ayrıca kullanıcılar, taşınılan cihazın ağırlığına göre ayarlanabilen şerit üzerinde yer alan iç içe geçmeli Fidlock toka sisteminin rahatlığını yaşayabilir.
 • Tüm aksesuarlar bir arada: Destekli omuz askıları, hava geçiren astar ve ayarlanabilir göğüs kemeri sayesinde tüm aksesuarlar bir arada ve rahatça taşınabilir.

Uygun fiyatlı bir ürün kullanarak oyun keyfini yaşamak isteyen oyun tutkunları için HP 400 fare, oyunun tamamen içinde olmayı sağlayan temel özelliklere sahip. OMRON mekanik tuşları ve isteğe bağlı olarak sunulan DPI’ı 400’e düşürmeyi sağlayan ön düğme fonksiyonuna sahip ‘nişan alma’ özelliğini de kullanıcılara sunuyor.

Oyunda gerekli hamleleri tam anlamıyla yerine getirmek için yeterli sürtünme miktarı sağlayan bir mousepad olmadan hiçbir oyun seti tam değildir. Sert ve yumuşak olmak üzere iki seçeneğe sahip HP 200 mousepad hızlı kaydırma hareketleri ve tam hakimiyete yardımcı olması için bir miktar sürtünme arayanlara uygun.

Fiyatlandırma ve satış bilgileri ise şöyle:

 • OMEN 15 dizüstü bilgisayarın 999€ başlangıç fiyatıyla Haziran ayında EMEA ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor.
 • HP Mindframe mikrofonlu kulaklığın 199,99€ başlangıç fiyatıyla Ekim ayında EMEA ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor.
 • HP Sequencer klavyenin 179,99€ başlangıç fiyatıyla Temmuz ayında EMEA ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor.
 • HP Reactor mouse’un 79,99€ başlangıç fiyatıyla temmuz ayında EMEA ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor.
 • HP Transceptor sırt çantasının 219,99€ başlangıç fiyatıyla haziran ayında EMEA ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor.
 • HP 400 mouse 39,99€ satış fiyatıyla EMEA ülkelerinde satışa sunuluyor.
 • HP 200 mousepad 19,99€ satış fiyatıyla EMEA ülkelerinde satışa sunuluyor.
 • HP 200 sert mousepad 24,99€ satış fiyatıyla EMEA ülkelerinde satışa sunuluyor.
HP Omen HP 15-CE008NT Notebook | İnceleme