Intel ve 50Cent, Giyilebilir Fitness Teknolojileri için El Sıkıştı Intel ve 50Cent, Giyilebilir Fitness Teknolojileri için El Sıkıştı
Intel ile 50Cent ismiyle tanınan Amerikalı ünlü rap sanatçısı Curtis Jackson’ın kulaklık ve aksesuar markası SMS Audio LLC, giyilebilir fitness teknolojileri için işbirliğine gidiyor.... Intel ve 50Cent, Giyilebilir Fitness Teknolojileri için El Sıkıştı

Intel ile 50Cent ismiyle tanınan Amerikalı ünlü rap sanatçısı Curtis Jackson’ın kulaklık ve aksesuar markası SMS Audio LLC, giyilebilir fitness teknolojileri için işbirliğine gidiyor.

Bu işbirliği kapsamında geliştirilen Intel işlemcili SMS Audio BioSport kulaklıklar, antrenman sırasında hem mükemmel bir ses deneyimi vadediyor; hem de kalp atış ve biyometrik sensörleri sayesinde sporcunun fitness verilerini topluyor. Kulaklığın yapabildikleri ve özellikleri şöyle sıralanmış:

-Yoğun egzersiz, rahatlama ve arada geçen tüm zamanda kalp atışını sürekli ölçen dahili optik sensör, vücut hareketlerinden ve ortam ışığından kaynaklanan gürültü sinyallerini de dinamik biçimde ortadan kaldırıyor.

-Hem kulaklık hem de kalp atışı monitörü olarak birlikte tasarlanan cihaz, vücuda bağlanan rahatsız monitörlere ihtiyacı ortadan kaldırıyor, en iyi performans ve süreç takibi için güvenilir ve konforlu bir kalp atışı monitörü sunuyor.

-Sporcu motive kalmak ve fitness’ta optimal seviyelere ulaşmak için müzik dinlerken kulaklık bir yandan sporcunun sağlığı ile ilgili yararlı bilgileri topluyor.

-3,5 mm altın kaplı kulaklık girişi, biometrik görüntüleme yetenekleri için gerekli enerjiyi sağlıyor. Böylece sporcu, kendini sürekli şarj eden kulaklıklar sayesinde herhangi bir pil ya da şarj aletine bağlı kalmıyor, hareket halindeyken her zaman özgür oluyor.

Tere ve suya dayanıklılık açısından IPX4 tarafından onaylanmış SMS Audio BioSport kulak içi kulaklıklar sayesinde sporcular yağmurda da gönül rahatlığıyla spor yapabiliyor.

-Kulaklık kalp atışı, adım, mesafe ve kalori yakımı gibi bilgileri takip etmek için ünlü fitness uygulaması RunKeeper ile uyumlu çalışıyor. Önümüzdeki dönemde ek uygulamalarla desteklenmesi de planlanıyor. RunKeeper desteği, kullanıcıların fitness rutinlerini planlamalarını ve gelişimi izlemelerini, böylece kendilerini daha ileri noktaya taşımalarını sağlıyor.

-Kulaklıklar üzerinde mikrofon bulunan kablo, neopren taşıma çantası ve 3 boyda kulaklık yastığı ve kancası ile birlikte gelecek.

2014’ün 4. çeyreğinden itibaren SMSAudio.com üzerinden satışa sunulacak olan kulaklıklar hakkında SMSAudio başkanı Brian M. Nohe, şu açıklamalarda bulundu: “SMS Audio ve Intel arasındaki giyilebilir teknoloji işbirliği, tüketicilere akıllı egzersiz sunma yeteneğimizi bir adım öteye taşıyor. Intel işlemcili SMS Audio BioSport kulak içi kulaklıkların duyurusuyla, şu an pazarda sporseverleri fitness deneyimlerini geliştirmeye teşvik etmek için bu seviyede entegre, kesintisiz ve yararlı biometrik bilgi sunan ilk marka oluyoruz.

Intel Başkan Yardımcısı ve Yeni Teknolojiler Grubu Genel Müdürü Mike Bell’in açıklamaları da şöyle: “Intel olarak, SMS Audio gibi yaşam tarzı ve tasarım markaları ile işbirlikleri yaparak giyilebilir teknoloji alanında yenilikçiliğe öncülük ediyoruz. SMS Audio ile birlikte benzersiz bir fitness deneyimi için ayrı ayrı cihazların verdiği rahatsızlığı ortadan kaldıran, stil sahibi, yüksek kalitede ses sunan ve kulaklıkla birlikte gelen entegre bir fitness aksesuarı sunacağız. Bu cihaz, Intel’in giyilebilir teknolojiler alanındaki yenilikçiliğin ve teknoloji ile yaşam tarzını buluşturmadaki öncülüğünün güzel bir örneği.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.