Logitech, Yeni Yeti X Profesyonel Mikrofonunu Tanıttı! Logitech, Yeni Yeti X Profesyonel Mikrofonunu Tanıttı!
Logitech, Blue Microphones’u satın almasıyla birlikte ürün yelpazesine dahil ettiği Yeti X yayın ve oyun mikrofonunu tanıttı. Logitech, Yeni Yeti X Profesyonel Mikrofonunu Tanıttı!

Logitech, Blue Microphones’u satın almasıyla birlikte ürün yelpazesine dahil ettiği Yeti X yayın ve oyun mikrofonunu tanıttı.

Tak çalıştır özelliğiyle öne çıkan Yeti X, birbirinden farklı özelliğiyle YouTube, Podcast ve Twitch yayıncılarıa hitap ediyor. Mikrofon, sahip olduğu Blue VO!CE teknolojisiyle kullanıcılara çeşitli özel efekt ve hazır ayarlar sunuyor. Dört kapsül kondansatörlü mikrofon dizisiyle odak ve netlik sağlayan Yeti X, çok fonksiyonlu akıllı düğmesi ile ses seviyesini gerçek zamanlı olarak izleyip ayarlamaya da imkân tanıyor.

Pratik kurulum

Mac ve PC’de rahatça çalışabilen yeni mikrofon, profesyonel yayınlar için gereken ses kalitesini sunarken çeşitli ses efektleriyle geliyor. Kullanıcılar kadın ve erkek sesi, radyo sesi, vintage ve modern sesler gibi farklı ses efektine hızlıca erişebiliyor.

Ses kalitesi

Dört kapsül kondansatör dizisi Yeti X’in daha net ses almasını sağlıyor. Kardioid modu, mikrofonun önündeki ses kaynaklarını doğrudan yakalıyor. Çok yönlü mod, mikrofonun her yerinden eşit miktarda ses alırken Stereo modu ise hem sağ hem de sol kanalları kullanarak sarmal sesleri yakalıyor.

Yeşilden kırmızıya doğru giden 11 segmentli LED ses gücü göstergelerine sahip olan mikrofon, içerik üreticilerine ses seviyelerini kolayca kontrol edip ayarlama olanağı veriyor. Işıklı ve çok fonksiyonlu akıllı düğmesi, kolay sessize alma ve kulaklık ses seviyesi üzerinde hassas kontrol sağlıyor. Mikrofon ve bilgisayar sinyallerini de kontrol eden akıllı düğme, bilgisayar sesi seviyesini kulaklıklarda duyulan mikrofon sesiyle dengeleyebiliyor.

İçerik üreticileri mikrofonlarının ayarlarını Logitech’in G HUB platformundan erişilebilen Blue VO!CE sayesinde masaüstlerinden yönetebiliyorlar. Kullanıcılar ayrıca Yeti X’in LED ışıklarının rengini kişiselleştirerek masalarının rengiyle ve tasarımıyla eşleştirebiliyorlar. Mikrofon, Blue Sherpa uygulamasıyla da uyumlu.

Yeti X, Türkiye’de Ocak 2020 tarihinden itibaren satışa sunulacak.

Razer’dan İfade Ekranlı Mikrofon: Seiren Emote