Microsoft’un HoloLens’i Hayal Kırıklığı! Microsoft’un HoloLens’i Hayal Kırıklığı!
Yeni yayınlanan videoda HoloLens'in insan anatomisi eğitiminde kullanılımı gösteriliyor... Microsoft’un HoloLens’i Hayal Kırıklığı!

Microsoft‘un geliştirdiği HoloLens, Sci-fi hayranı pek çok insanı mutlu etti. Hologram teknolojisinin gerçek olacağını görmek, nihayetinde hepimizi çok sevindirdi. Fakat gelen bilgilere göre bu futuristik cihazın görüş alanı (FOV- Field of View) oldukça dar.

Yeni yayınlanan videoda, HoloLens’in insan anatomisi eğitiminde kullanılımı gösteriliyor. Microsoft bu videoda, cihazın yani HoloLens’in görüş alanı ile ilgili detaya neredeyse hiç girmiyor. Videoda gördüğümüz şey ise, transparan bir imajın önünüzde duruyor olması ve 360 derecelik açı ile çevrilebiliyor olması. Zaten Oculus Rift gibi diğer VR (Sanal Gerçeklik) cihazlarında da bunu yapmak mümkün.

Bu cihazı E3‘e gidip deneme şansımız olmadı (ah keşke… -Mert). Ama gidip denemiş olanların deneyimlerini okuyup dinlediğimiz zaman, neredeyse herkesin aynı sıkıntıdan yakındığını gördük: “Görüş alanı çok dar”.

Ancak enseyi hemen karartmaya gerek yok. Ne de olsa HoloLens’in çıkışına daha var (hatta ne kadar var o bile belli değil. Çıkış tarihi açıklanmadığı için. -Mert). Microsoft, bu geri bildirimlere bizden daha fazla önem veriyordur emin olun. Ancak şu an için böyle bir sorun olduğu da aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Yukarıda bahsi geçen HoloLens videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Buyrun:

 Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.