Oyuncular için Ekipman Setleri #1 – FPS Oyuncular için Ekipman Setleri #1 – FPS
AĞIRLIĞIN DEĞİŞTİRİLEMEMESİ OLAYI Farenin ağırlığını bir oyuncu neden değiştirir? Bunun cevabı aslında gene oyuncunun kendisinde sakldır. Kimi oyuncu hafif fare, kimi oyuncu ağır fare... Oyuncular için Ekipman Setleri #1 – FPS

AĞIRLIĞIN DEĞİŞTİRİLEMEMESİ OLAYI
Farenin ağırlığını bir oyuncu neden değiştirir? Bunun cevabı aslında gene oyuncunun kendisinde sakldır. Kimi oyuncu hafif fare, kimi oyuncu ağır fare tercih eder. Hatta fareyi tutuşu bile farklıdır. Kimi oyuncu da, farklı oyunlarda farklı ağırlıklar kullanır ki; duruma göre faresini kişiselleştirebilsin.

Ben tüm bu oyuncuların dışında kalıyorum sanırım; zira kişisel görüşüm, profesyonel bir oyuncu olmadıktan sonra farenin ağırlığıyla oynamanın oyunculuğuma artı ya da eksi herhangi bir şey getirmeyeceği yönünde. O nedenle G402’nin ağırlığının değiştirilemiyor oluşu, benim için hiçbir şey ifade etmiyor (G9X’imin ağırlık kutusu kayıp mesela çok uzunca bir süredir).

Ancak ağırlık değiştirmek sizin için elzem bir durumsa bir şey diyemeyeceğim. Fakat iyi bir FPS oyuncusuysanız, Logitech G402’nin bu konuda size epey destek olacak başarılı bir fare olduğunu söylemeliyim. Fare, 169TL’lik fiyat etiketine sahip.

Vay benim emektar G9X'im...

Vay benim emektar G9X’im…

KLAVYE TERCİHİ
Başta da belirttiğim gibi bu, kalite ve performanstan ödün vermeyeceğimiz; ancak bir yandan da fiyat konusunda çok fazla uçmayacağımız bir dosya olacak. O nedenle yeterince karışık olan klavye konusunu, sade ama etkili bir ürünle çözmek istedik ve tercihimizi yaptık: Logitech G105.

G105’in kapsamlı incelemesine de yer vereceğiz; ancak klavye için, ilk olarak oldukça uygun fiyatlı ve performanslı bir ürün diyebiliriz. F/P oranı oldukça iyi kısacası. Peki ne gibi özellikleri var? Biraz da ondan bahsedelim.

Birincisi hemen bir satır yukarıda belirttiğimiz fiyat/performans oranı. Onun yanı sıra Logitech Gaming Software destekli ve programlanabilir tuşlarla geliyor. 3 farklı profil ve 6 programlanabilir tuşla birlikte, toplamda 18 komut/kısayol/web sitesi/makro vs. atayabiliyoruz bu tuşlara. Burada en mantıklı kullanım tercihi, farklı profilleri farklı kullanımlara ve oyunlara atamak. Herhangi bir Logitech G serisi fare kontrollerini de buraya ekleyebiliyoruz. Kısacası oldukça çok seçeneğimiz var önümüzde.

fragtist-logitech-g105Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.