Oyuncular için Ekipman Setleri #1 – FPS Oyuncular için Ekipman Setleri #1 – FPS
G35… Logitech G35’i uzunca bir süredir kullanıyor ve pek bir beğeniyoruz. Fonksiyon bakımından da kendisinin kablolu olması haricinde G930’dan pek bir farkı yok. Peki ne... Oyuncular için Ekipman Setleri #1 – FPS

G35…
Logitech G35’i uzunca bir süredir kullanıyor ve pek bir beğeniyoruz. Fonksiyon bakımından da kendisinin kablolu olması haricinde G930’dan pek bir farkı yok. Peki ne gibi özellikler getiriyor bu kulaklık?

İlkini az önceki başlık dahilinde söyledim zaten: Bu kulaklık, 7.1 Dolby sanal surround ses desteğine sahip; güzel bir avantaj. Onun haricinde benim G430’da eksikliğini en çok çektiğim şey, kulaklık üzerinden sesi ayarlayamamaktır mesela (kablo üzerindeki kumandadan bahsetmiyorum, G35’teki gibi silindirik ses ayarından bahsediyorum). O nedenle G35’in bu anlamda oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. Üst yastığın değiştirilebiliyor olması da (kutudan +2 yastık çıkıyor), G35’in farklı kafalar için ayarlanabildiğini gösteriyor. (Kablosu 2.5 metre! Cidden çok uzun-Burak)

G35’in bir diğer özelliği de, üzerinde 3 adet programlanabilir tuş bulunması. Klavye ve fare üzerinde zaten yeterince tuş olduğundan pek kullanılacağını sanmıyorum; ancak yine de bu tuşları, müzik dinlerken vs. ön tanımlı geldiği gibi medya tuşları olarak kullanabilirsiniz. Aslında G35’in bir diğer güzelliği de, klavye üzerinde fonksiyon tuşuyla yapılabilen her şeye üzerinde yer vermesi; böylece set, birbirini iyiden iyiye tamamlamış oluyor.

Peki ya performans? Alıştığımız Logitech kalitesinin, G35’te de kendini gösterdiğini belirtmeliyim. Bu üçlüyle birlikte, emin olun potansiyelinizi üst seviyelere taşıyacaksınız arkadaşlar.

Tüm bunların haricinde Logitech Gaming Software ile ekolayzer, Dolby Surround ayarları ve mikrofon ile konuşma ayarlarını da yapabiliyoruz. Fragtist’te yayınlayacağımız ayrıntılı incelemesinde her birine yer vereceğiz arkadaşlar, merak etmeyin. Kulaklığın fiyatının 333TL’den başladığını da belirtelim.

fragtist-logitech-g35-2

SON PARÇA: MOUSEPAD
Her zaman unutulan ya da ihmal edilen bir parçadır mousepad. Bu durumu ve aslında mousepad’lerin ne kadar önemli olduğu konusunu çeşitli incelemelerimizde ve dün yayınladığımız Oyuncu Ekipmanları Tarihi dosyamızda tekrar tekrar anlattık. O nedenle bir daha bu konudan bahsetmek istemiyor ve mousepad tercihimizi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Logitech G240 incelememizde, hatırlarsanız kişisel tercihimin sert plastik mousepad’lerden yana olduğunu söylemiştim. G240 oldukça başarılı bir mousepad olmasına rağmen, tercihimin sert plastik G440’tan yana olmasının sebebi de tercih meselesi yani aslen. Onu baştan belirtmek isterim. Peki bu mousepad’in ne gibi özellikleri var?

Bakalım neler getiriyormuş G440…

Fragtist-Logitech G440-752-1Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.