Oyuncular için Ekipman Setleri #1 – FPS Oyuncular için Ekipman Setleri #1 – FPS
Oyun oynarken farklı markaların ürünlerini bir araya getirip en iyi kombinasyonu oluşturmaya çalışıyoruz. Ama bu defa hem görsel olarak bütünlük bozuluyor hem de yazılım... Oyuncular için Ekipman Setleri #1 – FPS

Oyun oynarken farklı markaların ürünlerini bir araya getirip en iyi kombinasyonu oluşturmaya çalışıyoruz. Ama bu defa hem görsel olarak bütünlük bozuluyor hem de yazılım tarafında birden fazla yazılımla uğraşmak zorunda kalıyoruz. Bu yüzden FPS için size bir set önermeye karar verdik.

(Bu seti oluştururken bir G502 hastası olarak Mert’le çok takıştığımızı itiraf etmeliyim – Burak)

fragtist-oyuncu-ekipman-setleri-fps

FAREDEN DEVAM EDELİM O HALDE
Şimdi faremiz Logitech’ten… Ne yapmalı? En iyisi tüm ürünleri Logitech’in G serisinden bakmak; zira bir ekipman seti topluyoruz ve bu set hem görsel açıdan, hem de yazılım bütünlüğü açısından uyumlu olmalı ki bir işe yarasın. O hâlde…

Peki faremiz neden Logitech’ten? Öncelikle ondan bahsedelim biraz. Birincisi, Logitech G402 Hyperion Fury, çok güncel bir model ve FPS için özel olarak tasarlanmış. Logitech’in “dünyanın en hızlı faresi” olarak lanse ettiği ürün 500ips (inches per second) değerinde tarama yapabiliyor ve bu konuda rakipsiz (G502, 300ips değerine sahip bu arada). Fare üzerinde toplam 8 adet programlanabilir tuş var, onu da not edelim.

fragtist-logitech-g402-4

İncelememizi okuduysanız görmüşsünüzdür, G402’yle bolca FPS oynamış (özellikle CS:GO ve Heroes & Generals) ve çok sevmiştim. En çok da, başparmağın altına gelen ve anlık DPI ayarlarını değiştiren tuşu çok hoşuma gitmişti, ne yalan söyleyeyim. Özellikle sniper olunduğunda, DPI ayarıyla uğraşmak yerine tek tıkla ve hızlıca DPI düşürmek çok işe yarayan bir özellik (hem de bu değeri dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz Logitech Gaming Software’den; isterseniz tuşa bastığınızda DPI artabilir de mesela).

Onun haricinde performans ve ergonomisiyle de G402, oyun esnasında herhangi bir sorun yaşatmadan kesintisiz yüksek performans sundu diyebilirim. Kısacası fareyi seçerken içim çok rahattı; hatta bu fare sayesinde böyle bir dosya konusu fikri geldi aklımıza. Lafı daha fazla uzatmadan, sizleri ürünün incelemesine doğru alabilirim şöyle.

fragtist-logitech-g402-6Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.