Razer Huntsman Tournament Edition Duyuruldu! Razer Huntsman Tournament Edition Duyuruldu!
Razer, espor turnuvaları için tasarlanan Huntsman Tournament Edition (TE) oyun klavyesini duyurdu. Ayrıntılar haberimizde. Razer Huntsman Tournament Edition Duyuruldu!

Razer, espor turnuvaları için tasarlanan Huntsman Tournament Edition (TE) oyun klavyesini duyurdu.

Huntsman TE, Razer’ın hızlı optik anahtarlarına sahip Huntsman premium klavye ailesine katıldı. Haziran 2018’de piyasaya çıktıktan sonra beğeni toplayan Razer Huntsman Elite, ABD’de en çok satan oyun klavyesi haline geldi. Razer’ın oyun klavyesi serisine en son eklenen The Huntsman TE’de ise daha da hızlı tepki veren yeni tip optik anahtar Razer Linear Optical Switch bulunuyor.

Razer Linear Optical Switch

Beğenilen Razer Optical Switches gibi, yeni Linear Optical Switches da anahtar hareketlerini anında yakalamak için ışığın gücünü kullanıyor. Bir tuşa ne zaman basıldığını tespit etmek için bir kızılötesi ışık demeti kullanan teknoloji, geleneksel mekanik anahtarlara göre çok daha yüksek hassasiyet ve çalıştırma hızı sağlıyor.

Yeni Razer Çizgisel Optik Anahtarlar, anlık bir tepki için dokunsal (tactile) bir darbe olmadan yumuşak bir çalıştırma (actuation) sağlar. Geleneksel doğrusal anahtarlardan iki kat daha hızlı olan 1 mm mesafede aktif olur. Razer Optik Anahtarlar, 100 milyon tuş vuruşuna kadar derecelendirildi.

Espor

Klavyenin Tenkeyless yapısında tasarımının yan tarafına yerleştirilmiş ayrılabilir USB-C kablosu, klavyenin herhangi bir turnuvaya kolayca taşınmasını sağlıyor. Dahili hafıza sayesinde, oyuncular belirlenmiş 5 profil ayarına anında erişebilir.

Yeni Huntsman Tournament Edition için Razer, özel tasarım çift baskı PBT tuş başlıkları üretmek için kendi özel takımlarını geliştirdi. Yoğun eğitim ve rekabetçi kullanım koşullarına dayanacak şekilde tasarlanan bu tuş başlıkları, uzun süre kullanıldıklarında bile ürününün yeni görünmesini sağlıyor.

Huntsman TE, 16.8 milyon renk seçeneği ile kullanıcıların klavye aydınlatma efektlerini kişiselleştirmelerini sağlayan Razer Chroma’ya sahip.

Ek olarak, Huntsman TE’nin alt sırasındaki tuşların boyutu, kolay tuş kişisellşetirmesine izin verecek şekilde standartlaştırılmış. Oyuncular, herhangi bir anahtarı kendi seçtikleri üçüncü parti klavye tuşları ile değiştirebilirler.

Team Razer

Huntsman Tournament Edition klavyesinin her özelliği Team Razer üyeleri; Team EG’den Arteezy, MIBR’den TACO, Seoul Dynasty’den Ryujehong ve Fleta gibi sporcular tarafından test edilip onaylandı.

Razer Huntsman Tournament Edition 149,99€ fiyatıyla tüm dünyada satışa çıktı.

Logitech, Yeni MX Fare ve Klavye Modellerini Duyurdu!