Razer Huntsman’ın Yeni Anahtar Teknolojisi İle Işık Hızında Performans! Razer Huntsman’ın Yeni Anahtar Teknolojisi İle Işık Hızında Performans!
Razer, bugün yaptığı bir duyuru ile yeni Razer Huntsman Premium oyuncu klavyesi serisini tanıttı. Ayrıntılar haberimizde. Razer Huntsman’ın Yeni Anahtar Teknolojisi İle Işık Hızında Performans!

Razer, bugün yaptığı bir duyuru ile yeni Razer Huntsman Premium oyuncu klavyesi serisini tanıttı.

İkiliden Huntsman Elite, her iki klavye için de hazırlanmış bütün özelliklerin yanında medya tuşları, bileklik dinlenme yeri ve alttan aydınlatmayı da yanında getiriyor.  Her iki cihaz da Razer Huntsman klavye performansını sizlere sunarak yeni anahtar teknolojisi Opto-Mechanical Switch’i tanıtıyor.

Razer’ın yeni Opto-Menchanical Switch teknolojisi oyun markasının klavye anahtarları konusundaki bitmek bilmez inovasyonunun yeni bir göstergesi. Optik teknolojiden temel alan Opto-Menchanical Switch’te her anahtar içinde yer alan kızılötesi ışıklar harekete geçirme (actuation) komutunu, tuşa basıldığı anda algılıyor. 1.5 mm’lik harekete geçirme noktası sayesinde Razer Opto-Menchanical Switch, standart mekanik anahtarlardan %30 daha yüksek tutarlılık gösteriyor.

Razer Opto-Menchanical Switch sizlere dokunuş hissini (tactility) yok etmeden daha hızlı bir performans sunuyor. Çizgisel anahtarlarda bulunan harekete geçme ve sıfırlama noktaları ile aynı özellikleri taşıyan klavyeler aynı anda en çok satan Razer Yeşil anahtarların dokunuş hissini de 45 g gibi daha az bir harekete geçme performansı ile birleştiriyor.

100 milyon basış tuş ömrüne sahip Razer Opto-Menchanical Switch teknolojisi klavyeler bu şekilde standart mekanik klavyelerden iki kat daha uzun kullanım süresini de garantiliyor. Optik harekete geçirme teknolojisi ve her anahtarın etrafında ayrı ayrı bulunan metal tuş sabitleyici çubuk sayesinde daha az oynar parça bulunurken harekete geçirme komutu verildiği sırada fiziksel bir temas gerçekleşmiyor. Bu da klavyenin aşınma oranını yarı yarıya indirerek Razer Huntsman’i daha tutarlı ve yıllara karşı dayanıklı kılıyor.

Razer kurucu ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan şunları söylüyor: “Kendi tasarımımız olan Razer Mechanical Switch anahtar teknolojisini yılların birikimi ile oyuncuların istedikleri özelliklere göre geliştirdik. İşte bu odaklanmanın getirmiş olduğu uzmanlık ile ortaya çıkan Razer Opto-Mechanical Switch anahtar teknolojisi markamızın efsanesini daha da büyütecek. Yepyeni bir performans seviyesi sunan teknolojimiz en üst espor turnuvaları odak alınarak hazırlandı.”

Razer Huntsman Elite, atanmış medya kontrol tuşları ile hızlı ve kolay erişim sağlıyor. Her biri üç farklı dokunma hissine sahip medya tuşları ve çok fonksiyonlu dijital tuş takımı, Razer Synapse 3 ile programlanarak bir bakıma sınırsız sayıda tuş bağlama, makro ve ışıklandırma efekti opsiyonları sunuyor. Kullanıcılar bu alanda diledikleri kadar özelleştirme de yapabiliyorlar.

Daha öncesinde Razer Ornata Chroma ve BlackWidow Chroma V2 ile tanıtılan mıknatıslı tak-çıkar özelliğine sahip deri kaplı bileklik çubuğu da uzun oyun seanslarında konforunuzu düşünen Huntsman Elite serisi ile gelmeye devam ediyor.

Öte yandan Huntsman Elite’i ilk yapan özellik ise kişisel ayarlarınızı hem cihaz üstüne hem de buluta kayıt yapabildiğiniz sistem. Tam anlamı ile kendinize göre ayarladığınız klavyenizin bu özelliğini kaydedebilir ve dilerseniz diğer ayarlarınıza hem cihaz üzerinden hem de bulut aracılığı ile dilediğiniz her yerden erişebilirsiniz.

Razder Huntsman Elite devasa boyutta genişliğe sahip Razer Chroma ışıklandırma efektini de eksik etmiyor elbette. Daha üstün bir oynanış deneyimi yaşatan Razer Chroma, Huntsman’in her tuşunda bulunurken alttan aydınlatmaları özelliği ile hem klavyeyi hem de bileklik kısmını kaplıyor.

16,8 milyon farklı renk ve değişik ışıklandırma efekti arasından seçim yapabilecek olan oyuncular bunları tabii ki Razer Synapse 3 yazılımı ile diledikleri gibi ayarlayabilecekler. Hatta dileyenler hazırladıkları bu efektleri Razer Chroma Workshop üzerinden diğer milyonlarda kullanıcı ile paylaşabilecek.

Oyun içi Razer Chroma ışıklandırma profillerini aynı zamanda Fortnite, Overwatch ve Warframe gibi popüler oyunlara da entegre edebilecekler.

Razer Chroma tecrübesi daha etkili bir görsel şölen için diğer cihazlara da aktarılabilir. Razer Huntsman Elite kullanıcıları klavyelerini diğer Razer Chroma uyumlu ürünlerle senkronize halde çalıştırabilir ve hatta Philips Hue teknolojisine Razer Chroma’yı entegre edebilirler.

Bugünden itibaren satışa sunulacak olan Razer Huntsman, Opto-Mechanical Switch teknolojisi ve tam kapsamlı Razer Chroma arka ışıklandırma tuşları ile sizlere hem en hızlı harekete geçme tepkisini hem de üstün oynanış performansını sunacak.

Klavye özellikleri:
Razer Huntsman

149.99$ / 159.99€

Razer Huntsman Elite

199.99$ / 209.99€

●       45 G harekete geçirme (actuation) kuvvetli Razer Opto-Mechanical™ Switch anahtar teknolojisi

●       100 milyon basış tuş ömrü

●       16,8 milyon kişiselleştirilebilir renk seçeneği

●       Cihaz üstü ve buluttan oluşan Hibrit depolama – 5 profile kadar

●       Razer Synapse 3 desteği

●       Kullanım esnasında makro kaydı yapabilen programlanabilir tuşlar

●       10 tuş birleşimine kadar anti-ghosting

●       Oyuncu modu

●       Örgülü fiber kablo

●       1000 Hz. Ultrapolling

●       Alüminyum mat siyah kaplama

●       45 G harekete geçirme (actuation) kuvvetli Razer Opto-Mechanical™ Switch anahtar teknolojisi

●       100 milyon basış tuş ömrü

●       16,8 milyon kişiselleştirilebilir renk seçeneği

●       Cihaz üstü ve buluttan oluşan Hibrit depolama – 5 profile kadar

●       Razer Synapse 3 desteği

●       Kullanım esnasında makro kaydı yapabilen programlanabilir tuşlar

●       10 tuş birleşimine kadar anti-ghosting

●       Oyuncu modu

●       Örgülü fiber kablo

●       1000 Hz. Ultrapolling

●       Alüminyum mat siyah kaplama

●       38 kişiselleştirme alanlı, alttan 4 taraflı aydınlatma ışıklandırması

●       Alttan aydınlatma ışıklandırması işin 24 kişiselleştirme alanına sahip ergonomik bileklik

●       Atanmış medya kontrolü

●       Çok Fonksiyonlu dijital tuş takımı

 

 

Yeni klavyeler hakkında daha fazla bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

Cooler Master Yeni CK550 Klavyesini Tanıttı