Razer Hypersense Oyun Algısını Başka Boyuta Taşıyor Razer Hypersense Oyun Algısını Başka Boyuta Taşıyor
Oyun oynarken kullanacağınız tüm cihazların birbirleri ile iletişimde olduğu Razer Hypersense ekosistemi tanıtıldı. Razer Hypersense Oyun Algısını Başka Boyuta Taşıyor

Razer, yaptığı bir duyuru ile Razer Hypersense adında, oyun oynarken kullanacağınız tüm cihazların birbirleri ile iletişimde olduğu ekosistemi tanıttı.

Razer kurucu ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan, şunları söyledi: “Nihayet oyun arenasını kullanırken, düşman ateşi veya bir canavarın sesini hissedebiliyoruz. Artık gördüğümüz her şeyi adam akıllı duyabiliyoruz. Razer HyperSense, oyun atmosferini arttırmak için yüksek kalitede dokunsal motorlarla donatılmış oyun cihazlarını senkronize ediyor.”

Nasıl çalışıyor?

Razer HyperSense, 360 derecelik dokunsal geri bildirim ve oyuncuların sağ tarafında gerçekleşen patlamaları o açıdan hissetmelerini, arkadan yaklaşan düşmanları veya önden gelen saldırıları daha iyi algılayabilmelerini sağlayan geleneksel PC oyun kurulumundaki konumlarından yararlanır. Lofelt, SUBPAC ve diğerleri tarafından geliştirilen gelişmiş dokunsal teknolojilere sahiptir.

Razer Chroma gibi Razer HyperSense de daha güçlü ve belirgin bir oyun atmosferi tecrübesini yaşatıyor. Bunu yaparken oyun geliştiricilerinin belirli oyun olaylarına, ses sıralamalarına ve oyun mekaniklerine entegre ettiği titreşim varyasyonlarını standart haptik sürücülerden daha geniş bir gamda üretiyor.

id Software’in Studio Direktörü Tim Willits, Hypersense ile ilgili olarak şunları söyledi: “Razer HyperSense tonlarca potansiyel barındırıyor. Geçenlerde Razer Nari Ultimate’ı denedim ve konumsal sese eklenen dokunsal geri bildirim katmanı çevremden daha fazla etkilenmemi ve etrafımda olup biteni daha iyi algılamamı sağladı. Bu sanal dünyayı ve video oyunlarının aksiyonunu hayata geçirmek için birlikte çalışan, haptik özellikli cihazların ekosistemini denemek için sabırsızlanıyorum.”

Razer HyperSense’in bir önizlemesi, THX Spatial Audio tarafından desteklenen konumsal sesle birlikte CES 2019’da ilgilenenlere sunuluyor. Kurulum içinde, Razer HyperSense’e sahip ilk kablosuz oyun kulaklığı olan Razer Nari Ultimate’ın yanı sıra Lofelt’in haptiklerine sahip bir fare, bileklik ve SUBPAC’in haptikli bir sandalyesi bulunuyor.

Razer, XBox One için tasarlanmış, dünyanın ilk kablosuz klavye ve faresini sundu