Samsung’dan Yeni Bir Hizmet: Milk VR Samsung’dan Yeni Bir Hizmet: Milk VR
Samsung sanal gerçeklik başlığı Gear VR için Milk VR Servisini aktif hale getiriyor... Samsung’dan Yeni Bir Hizmet: Milk VR

Samsung akıllı telefonlar ile çalışma gösteren sanal gerçeklik başlığı Gear VR ürünü için ürettiği 360 derece video içeriklerine bir yenisini daha ekledi.

Sanal gerçeklik için 360 derecelik bağımsız filmlerin yer alacağı bir kanal kuran Samsung, önümüzdeki haftalar içerisinde 10’dan fazla sanal gerçeklik filmi ile birlikte Milk VR servisini aktif hale gelecek. Sanal gerçeklik başlıklarının multimedya içerik sorununu çözmeyi hedefleyen Samsung, bu servis ile “Gear Indie” isimli yeni bir kanal açıyor.

Samsung yıl içerisinde belirli temalar çevresinde filmler çekmesini isteyecek ve Gear Indie yarışmaları düzenleyecek. Ayrıca Gear VR için içerik üreticisi olanlar ya da nasıl içerik üretilebileceğinin cevabını arayanlar da yine Milk VR sayfasından ayrıntılı bilgi edinebilirler.

Gear Indie kanalı sanal gerçeklik odaklı bağımsız filmler için ana kanal görevi üstlenecek. Aynı zamanda da Samsung firması VR filmlerin çekilmesi için yapımcıları teşvik etme konusunda da büyük bir rol üstlenmiş olacak. Samsung Gear VR sahipleri, Gear Indie’nin yer aldığı Milk VR sayfasını ziyaret edebilirler.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.