SteelSeries Yeni Apex Mekanik Klavyelerini Duyurdu SteelSeries Yeni Apex Mekanik Klavyelerini Duyurdu
SteelSeries, mekanik oyuncu klavyeleri Apex Pro ve Apex Pro TKL’yi duyurdu. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. SteelSeries Yeni Apex Mekanik Klavyelerini Duyurdu

SteelSeries, mekanik oyuncu klavyeleri Apex Pro ve Apex Pro TKL’yi duyurdu.

OmniPoint anahtarlar

Genel olarak yazarlar ve bazı oyuncular hatasız çalışma için daha düşük, daha uzun bir çalıştırma anahtarı (3.6 mm) tercih eder. Diğer kullanıcılar ise hız için 0.4 mm kadar hassas olan daha yüksek bir çalıştırma anahtarı tercih edebiliyor. Apex Pro’nun OmniPoint ayarlanabilir çalıştırma anahtarları, manyetik sensörler kullanıyor. Klavye, SteelSeries Engine ile de destekleniyor. Ayrıca mekanik sensörler klasik mekanik anahtarlara kıyasla daha hızlı tepki süresi sağlıyor.

OmniPoint ile ilgili olarak SteelSeries CEO’su Ehtisham Rabbani, şunları söyledi: “Klavye anahtarı pazarına gelen yenilikler son on yılda gözle görülür şekilde azaldı. OmniPoint anahtarları içindeki yeni ve patentli teknolojimizle, oyuncular artık oyun içerikleri oluşturmak ve daha fazlası için tek ve en iyi klavye seçeneğine sahipler. Apex Pro, her oyuncunun özel ihtiyaçlarına ve tercihlerine uyum sağlayabilen piyasadaki tek klavye.”

OLED akıllı ekran

Yeni Apex Pro serisi entegre bir OLED akıllı ekrana sahip. Akıllı ekran; Discord, Spotify, CS:GO ve Dota 2 gibi oyunlar ve uygulamalardan anında bildirimler sağlıyor. Ekran aynı zamanda kullanıcıların anahtarlarını doğrudan klavye üzerinden özelleştirmelerini de sağlıyor. Kullanıcılar, SteelSeries Engine yazılımı aracılığıyla daha fazla özelleştirme deneyimleyebiliyor. Apex Pro serisi kullanıcıların anında ses ve diğer ayarları ayarlamalarına imkan veren bir tıklanabilir metal silindir ve medya anahtarı da bulunduruyor. Alüminyumdan yapılmış olan yeni model sağlam bir yapıya sahip ve diğer SteelSeries çevre birimleriyle RGB aydınlatma senkronizasyonuzasyonu için ayarlanabiliyor. Apex Pro kullanıcıların klavye üzerinde doğrudan ayarlarını kaydedebilecekleri beş on-board profil bulunuyor. Kolay erişilebilir USB bağlantısı için bir USB portu, çerçeve altında üç yönlü kablo yönlendirme ve her iki model birer premium manyetik bilek desteği ile geliyor.

Apex Pro’nun hem tam boyutlu hem de sayısal tuş takımı olmayan kompakt (TKL) seçenekleri mevcut. Amerika’da satışlarına 11 Haziran 2019’da başlanan Apex Pro, şu an için 199,99 dolardan satışa sunuldu. Apex Pro TKL ise 179,99 dolar gibi bir fiyatlandırmaya sahip. Bu ürünlerin Türkiye’deki satış fiyatları ise henüz belli değil.

Apex 7 ve Apex 7 TKL

SteelSeries ayrıca Apex 7 ve Apex 7 TKL ürünlerini de duyurdu. Ürün kalitesi olarak Apex Pro ile aynı seviyede olan bu klavyelerde sadece OmniPoint ayarlanabilir çalışma anahtarı yerine oyuncular için daha standart hale getirilmiş kırmızı, mavi ve kahverengi anahtarlar bulunuyor. Haziran ayında Amerika’da Apex 7 modeli 159,99 dolar olarak fiyatlandırılırken Apex 7 TKL modeli ise 129,99 dolardan raflardaki yerini aldı. Yakın zamanda Avrupa ve Asya’da da satışlarına başlanacak olan ürünlerin Türkiye fiyatları ise merakla beklenen konular arasında.

2019 Razer Mercury Seti Farklı Bir Tarzla Geliyor