Paradox, Imperator: Rome’u Duyurdu! Paradox, Imperator: Rome’u Duyurdu!
Paradox Interactive'den yeni bir tarihsel oyun duyurusu geldi: Imperator: Rome! Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. Paradox, Imperator: Rome’u Duyurdu!

Paradox Interactive’den yeni bir tarihsel oyun duyurusu geldi: Imperator: Rome!

Doğrudan Paradox’un geliştirdiği oyun, oyuncuları Roma dönemine götürecek. Projenin başında ise Hearts of Iron III, Crusader Kings II ve Europa Universalis IV gibi oyunlardan tanıdığımız Johan Andersson var. Önümüzdeki yıl Windows, Mac ve Linux için piyasaya sürülmesi planlanan Imperator: Rome’da Paradox’un şimdiye dek geliştirdiği en ayrıntılı ve büyük haritaya sahip olacağı söyleniyor.

Oyunun duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Imperator: Rome’dan öne çıkan özellikler ise şöyle:

  • Oynadıkça değişen özellikleriyle karakter yönetimi önemli yer tutacak oyunda.
  • Farklı kesimlerden gelen farklı halk tabanlarını yönetmesi gerekecek oyuncuların. Farklı kitleler arasında bir uyum sağlanması gerekecek. Başarılı olmak isteyen bir oyuncu her kesimden insanlarını mutlu etmek için çabalayacak.
  • Savaşlar da tabii ki oyunda önemli olacak. Oyuncuların farklı taktiksel yaklaşımlarla rakiplerini alt etmeleri gerekecek.
  • Oyunda yer alacak her tarafın tarihten gelen farklı bir askeri geleneği olacak. Örneğin Romalılar ile Keltler savaş alanında belirli açılardan birbirlerinden ayrışacak.
  • Oyuncular ülkelerini farklı yönetim tarzlarıyla yönetebilecek.
  • Ticaret de Imperator: Rome’un kilit özelliklerinden olacak. Ticareti yapılan ürünler farklı artılar veya eksiler getirebilecek.

Imperator: Rome’un ilk ekran görüntülerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Paradox, Age of Wonders: Planetfall’u Duyurdu!