Rainbow Six Siege Çin Pazarına Girebilmek İçin Sansürleniyor Rainbow Six Siege Çin Pazarına Girebilmek İçin Sansürleniyor
Ubisoft, Rainbow Six Siege'i Çinli oyuncularla da buluşturmak için oyunda bazı yerleri 'kırpacak'. Ayrıntılar haberimizde. Rainbow Six Siege Çin Pazarına Girebilmek İçin Sansürleniyor

Ubisoft, Rainbow Six Siege’i Çinli oyuncularla da buluşturmak için oyunda bazı yerleri ‘kırpacak’. Fakat bu kırpma işlemi Batılı oyuncuları da etkileyecek.

Yükselen Çin oyun pazarından payını kapmak isteyen Ubisoft, popülerliği gitgide artan Rainbow Six Siege’i Çin’e sansürleyerek götürüyor. Sansürün sebebi Çin’deki yasaların getirdiği zorunluluk. Ancak geliştirici Ubisoft Montreal oyunun iki ayrı sürüme sahip olmasını istemediği için eldeki tek sürümü sansürlemeye karar vermiş. Tek sürümle devam etmenin olası sorunlara daha kolay müdahale etme imkanı tanıdığını ve geliştirme sürecini rahatlattığını, bu sebeple de oyunu ayırmayacaklarını belirtmişler.

Tabii oynanışta hiçbir farklılık olmayacak ama aşağıdan da görebileceğiniz gibi sağ üstte çıkan simgelerde bile Year 3 Season 4 başladığında değişikliğe gidilecek. Oyunculardan da tepki çeken bu yaklaşıma ‘estetik değişiklikler’ demeyi uygun görmüş geliştiriciler.

Aşağıdaki örnek görsellerden öncesi-sonrası durumuna bakabilirsiniz.

BlizzCon 2018: Overwatch’a İki Yeni Oynanabilir Karakter Geliyor!