Acer, ultra ince ve oyuncu dizüstü bilgisayarlar kategorisinde %25 pazar payına ulaştı Acer, ultra ince ve oyuncu dizüstü bilgisayarlar kategorisinde %25 pazar payına ulaştı
(Haber Bülteni) Tüm dünyayı etkisini altına alan Covid-19 virüs salgını, neredeyse tüm sektörlerde üretimin yavaşlamasına, tedarik zincirindeki hareketlerin aksamasına ve ürün akışının durma noktasına... Acer, ultra ince ve oyuncu dizüstü bilgisayarlar kategorisinde %25 pazar payına ulaştı

(Haber Bülteni)

Tüm dünyayı etkisini altına alan Covid-19 virüs salgını, neredeyse tüm sektörlerde üretimin yavaşlamasına, tedarik zincirindeki hareketlerin aksamasına ve ürün akışının durma noktasına gelmesine sebep oldu. Normalleşme süreci ile yeniden işlerlik kazanan şirketler, pandemi gibi kriz durumlarına hazırlıklarını artırmak için önlemler almaya başladı. Acer da yapısı itibariyle krizden en az etkilenen firmalardan birisi olduğunu açıkladı.

Canalys’in, 2020 yılının 3. çeyreğinde masaüstü ve dizüstü bilgisayar ile iş istasyonlarını kapsayan pazar verilerini ortaya koyan araştırması PC Market Pulse’a göre, Acer çalışmalarının karşılığını aldı. Çalışmaya göre, 2019 yılı 3. çeyrekte 4 milyon 902 bin bilgisayar satan Acer, 2020’nin aynı döneminde bu sayıyı 5 milyon 638 bine çıkartarak yüzde 15 büyüdü. Pazar payını koruyan şirket, bu oran ile küresel ölçekte en hızlı büyüyen bilgisayar üreticisi olarak rakiplerini geride bırakmış oldu.

Acer, kısa bir süre önce düzenlediği next@acer adlı etkinlik ile 20’den fazla yeni ürününü tanıtmıştı. Ayrıca, yeni özelliklerle güncellenen bazı modelleri de Türkiye’de kısa süre önce satışa çıktı. Ultra ince dizüstü bilgisayarlar ve oyuncu dizüstü bilgisayarları kategorilerinde hedeflediği yüzde 25’lik pazar payını yakalayan Acer, pandemiye rağmen önümüzdeki dönemdeki pazar payı hedeflerini değiştirmeden takip ettiğini açıkladı.

Sonuçları değerlendiren Acer EMEA Başkan Yardımcısı Grigory Nizovsky, “Acer’ın bilgisayar dünyasındaki uzmanlığı, başarılı iş süreçleri ve kanal yapısıyla da destekleniyor. Bu başarıyı bölgesel olarak da gerçekleştiriyoruz. Örneğin 2018 yılında Türkiye için koyduğumuz büyüme hedeflerimizi, COVID-19 gibi tüm dünyayı etkileyen bir sağlık krizi esnasında bile gerçekleştirebildik. 2020 yılı geneline baktığımızda Türkiye’de ultra ince bilgisayarlarda %17,7, oyun bilgisayarlarında ise %17,9 pazar payı ile iddialı bir oyuncu olmayı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Nizovsky, sözlerine şöyle devam etti: “Genel anlamda PC pazarı dünya çapında büyüyor olsa da 2019’un aynı dönemine kıyasladığımızda, belirli bir ülke veya bölgedeki eğilimler farklı olabiliyor. 2019 yılında Türkiye’de yaklaşık 1 milyon adet satıldığına inanıyoruz. Bu rakama tüm kanallar ve tüm müşteriler dâhildir. %30 büyüme yaşanan bu yıl ise söz konusu rakam 1,3 milyon birime çıkabilir. Masaüstü bilgisayarlar için, geçen yıl pazarda yaklaşık yarım milyon birim satıldı. 2020 yılında da bu rakamın aynı kalacağını düşünüyoruz.”

Acer’ın Satışta Olan Ve 2020 Yılı İçinde Raflarda Olacak Ürünleri

-Acer Swift 3

-Acer Swift 5

-ConceptD 3 Ezel

ConceptD 7

-Acer Nitro 5

-C250i Projektör

Next@Acer’da Lanse Edilen Yeni Ürünler

-Acer Swift 3X

-Porsche Design Acer Book RS

-Predator X34 GS

Predator XB3 Serisi