Acer, Predator Triton, Helios Serisi ve Nitro 5’i Güncellediğini Duyurdu Acer, Predator Triton, Helios Serisi ve Nitro 5’i Güncellediğini Duyurdu
(Haber Bülteni) Acer, bugün Predator Triton 300 SE, Predator Helios 300 ve Acer Nitro 5’in de aralarında bulunduğu birçok dizüstü oyun bilgisayarını yenilediğini duyurdu.... Acer, Predator Triton, Helios Serisi ve Nitro 5’i Güncellediğini Duyurdu

(Haber Bülteni)

Acer, bugün Predator Triton 300 SE, Predator Helios 300 ve Acer Nitro 5’in de aralarında bulunduğu birçok dizüstü oyun bilgisayarını yenilediğini duyurdu.

NVIDIA Ampere mimarisi taşıyan NVIDIA GeForce RTX 30 serisi dizüstü GPU’lar, enerji verimliliğini 2 kata kadar arttırıyor ve ince, hafif tasarımlar için üçüncü nesil Max-Q teknolojilerini kullanıyor. GeForce RTX 30 serisi dizüstü GPU’lar, Cyberpunk 2077 ve oyuncuların en çok beğendiği oyunlar da dahil en iyi yapımlarda ışın izlemeli grafikleri mümkün kılıyor. Diğer yandan GPU hızlandırmalı yüzlerce uygulama sayesinde içerik üreticilerinin de mükemmel içerikler üretebilmesini sağlıyor.

Predator Triton 300 SE

17,9 mm inceliğinde ve 1,7 kg ağırlığındaki taşınabilir dizüstü bilgisayar gücünü,  5 GHz’e ulaşan en yeni 11. Nesil Intel Core i7 H35 serisi  işlemcilerden ve NVIDIA GeForce RTX 3060 GPU’lardan alıyor. Efsanevi Sparta savaş kalkanlarına benzeyen tamamen metal kasasını soğuk tutan çift fan sistemi, sahip olduğu 5. Nesil AeroBlade Fan ve Acer Vortex Flow teknolojileriyle en ağır oyunlarda bile dizüstü bile sıcaklığını kontrol altında tutabiliyor. Bu nesilde yer alan tamamen metal yeni nesil AeroBlade fanlar, kanat uçlarıyla temiz hava emilimini artırıyor ve yenilikçi hava rehberi, türbülansı azaltarak serin hava akışını kritik bileşenlere yönlendiriyor. Acer Vortex Flow, kasanın içerisinde aerodinamik hava akışı sağlayan bir tasarım konsepti ve içerisinde CPU, GPU ve diğer kritik performans bileşenlerinin verimini artırması için stratejik olarak yerleştirilen çift fan, soğutma boruları ve hava çıkışlarını içeriyor.

Predator Triton 300 SE, 14 inçlik FHD çözünürlüklü ve 144 Hz yenileme hızı sunan ince çerçeveli ekrana ve 10 saatlik pil ömrüne sahip. Cihazın görsel deneyimi ise arka aydınlatmalı 3-bölge RGB klavyesiyle tamamlanıyor. DTS:X Ultra, net ve dengeli sesler sunuyor. Predator Triton 300 SE’de Intel Killer Wi-Fi 6 AX1650’nin yanı sıra Thunderbolt  4, USB 3.2 Gen 2 ve HDMI gibi zengin bağlantı seçenekleri bulunuyor. Son olarak, PredatorSense teknolojisi ve Turbo tuşu oyunculara çalışırken daha sessiz, oyun ya da video düzenleme esnasında ise tam performanslı fan hızı seçenekleri arasında gerçek zamanlı kontrol şansı tanıyor.

Predator Triton 300 SE (PT314-51s) Şubat ayından itibaren 1.499 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

 

 

Predator Helios 300

Predator Helios 300 (PH315-53), NVIDIA GeForce RX 3080 GPU’ları ve 32 GB’a kadar DDR4  belleği kapsayacak şekilde yenilenmiş. Tüm bu güç, 3 ms tepki süresi ve 240 Hz yenileme hızına sahip IPS ekranla oyunculara sunuluyor. DTS:X Ultra ses ve 3B simule edilen çevresel sesler çok daha etkileyici bir ses deneyimini mümkün kılıyor. Dizüstü bilgisayarda biri Acer’ın özel olarak tasarladığı AeroBlade 3D fan olmak üzere iki fan kullanılıyor ve Acer’ın CoolBoost teknolojisi fanları kritik alanları serin tutacak şekilde ayarlıyor.

Predator Helios 300 (PH315-53) Şubat ayından itibaren 1.499 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

 

Acer Nitro 5

Yeni nesil Nitro 5’ler, en yeni 11. Nesil Intel Core H35 serisi işlemciler, NVIDIA GeForce GTX GPU’lar ve 32 GB’a kadar DDR4 RAM’in gücüne sahip. Bu özellikler, oyunculara en popüler oyunlarda sorunsuz bir oyun deneyimi vadediyor. Bir çift M.2 PCIe / SATA SSD’ler, çeşitli oyunları keşfetmek isteyenler için bol miktarda depolama alanı sunuyor. NitroSense uygulaması, daha az gürültünün veya daha fazla gücün ideal olacağı durumlar için kullanıcılara sistem sıcaklıklarını kontrol etmek, fan hızlarını ayarlamak gibi yönetim kabiliyetleri kazandırıyor.

Cihazın ekranı, 144 Hz yenileme hızı ve 3 ms tepki süresiyle bulanık olmayan bir oyun deneyimi sunuyor ve 300 nit paneli çarpıcı renklerle oyunlara hayat veriyor. Bir çift fan ve dört hava çıkışı tasarıma ek olarak, Acer CoolBoost teknolojisi otomatik moda kıyasla fan hızını % 10, CPU ve GPU soğutmasını ise % 9 oranında artırıyor. Daha rahat bir kullanım için kasanın arkasına taşınan dizüstü bilgisayarın şarj bağlantı noktası, böylece kabloyu görünmez yapıyor. USB Type-C Thunderbolt 4 desteği ve Intel Wi-Fi 6 (Gig+) ise hızlı bağlantılar sağlıyor. Klavyede 4-bölgeli RGB bulunuyor ve kullanıcıların her alanı kendi tercihlerine göre renklendirmesine olanak tanıyor.

15 inçlik Acer Nitro 5 (AN515-56) Mart ayından itibaren 999 euro’dan başlayan fiyatlarla ve 17 inçlik Acer Nitro 5 (AN517-53) ise Mart ayından itibaren 999 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.