Almanlar Trafik Işıklarında Beklerken Pong Oynuyor Almanlar Trafik Işıklarında Beklerken Pong Oynuyor
Modern ülkenin hali bir başka oluyor derler ya, Almanyada yayalar trafik ışıklarının yeşil yanmasını beklerken artık Pong oynayabiliyorlar. Eğer uzun süre yeşil yanmayan trafik... Almanlar Trafik Işıklarında Beklerken Pong Oynuyor

Modern ülkenin hali bir başka oluyor derler ya, Almanyada yayalar trafik ışıklarının yeşil yanmasını beklerken artık Pong oynayabiliyorlar.

Eğer uzun süre yeşil yanmayan trafik ışıklarında canınız sıkılıyorsa, belki de Almanya’da yaşamanız gerekiyordur. Amelie Künzler, Sandro Angel ve Holger Michel isimli Alman öğrenciler, çok ilginç bir fikri tasarım firmaları ve trafik uzmanları ile paylaşmışlar. Ortaya ışıklarda beklerken, karşıda sizin gibi bekleyen kişilerle karşı karşıya Pong oynamanızı sağlayan bir cihaz çıkmış.

ActiWait” ismindeki bu cihazın testleri tamamlanmış ve Hildesheim şehrinde deneme olarak birkaç tane monte edilmiş. İnsanların büyük ilgisi ile karşılaşan Pong oyunu, sabırsız yayaların karşıya geçmek için acele etmelerini önlemek amacıyla tasarlanmış.

Çok orijinal bir fikir ama bu cihazın, karmakarışık trafiği ve sabırsız yayaları ile İstanbul’da pek işe yarayacağını sanmıyoruz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.