Android Kullanıcısı iOS Kullanıcısından Daha Sadık Android Kullanıcısı iOS Kullanıcısından Daha Sadık
n11.com, Apple'ın yeni telefonu iPhone 7'ye yönelik tüketici ilgisini ölçmek için müşterilerine bir anket düzenledi. Android mi iOS mu? Android Kullanıcısı iOS Kullanıcısından Daha Sadık

n11.com, Apple’ın merakla beklenen yeni amiral gemisi iPhone 7’ye yönelik tüketici ilgisini ölçmek için n11.com müşterileri içinden 1028 kişinin katılımıyla bir anket düzenledi. Yapılan araştırma kapsamında kişilerin şu anda hangi işletim sistemini kullandıklarına ve gelecekte hangi işletim sistemine sahip cihazlardan yana tercih yapacaklarına dair sorular yöneltildi. Verilere göre katılımcıların yüzde 76’sı Android kullanıcısı çıkarken, sadece yüzde 20’lik kesimin iOS kullanıcısı olması dikkat çekti.

Anket sonuçlarında önümüzdeki üç ay içinde Android kullanıcılarının sadece yüzde 16’sının yeni iPhone 7’yi satınalmayı düşünmesi, Android kullanıcısının IOS kullanıcısına göre işletim sistemine daha sadık olduğu sonucunu doğurdu.

iPhone 7’ye ilgi az mı?

Araştırma verilerine göre yeni iPhone 7 ile ilgili pozitif ve nötr görüş verenlerin oranı yüzde 71 olurken, yüzde 29’luk kesim kesinlikle beğenmediğini belirtti. Nötr ve pozitif görüş veren yüzde 71’lik gruba 3 ay içerisinde satın almayı düşünüp düşünmedikleri sorulduğunda ise, yüzde 21’inin yeni iPhone 7’den edineceği ortaya çıktı. İşletim sistemleri üzerinden yapılan değerlendirmede ise IOS kullanıcılarının iPhone 7’yi Android kullanıcılarına daha çok beğendiği ortaya çıktı. IOS kullanıcılarının yüzde 39’u 3 ay içerisinde yeni iPhone 7 sahibi olmayı istediğini belirtirken, Android kullanıcılarının sadece yüzde 16’sı IOS’a geçeceğini belirtti.

2020 Yılına kadar SSD Fiyatları HDD Fiyatlarına İnecekCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.