Apple Soğuk Havalarda iPhone X Ekran Hassasiyetini Düzeltecek Yazılım Güncellemesi Planlıyor Apple Soğuk Havalarda iPhone X Ekran Hassasiyetini Düzeltecek Yazılım Güncellemesi Planlıyor
Apple bugün, iPhone X’in ekranının soğuk havalarda düzgün çalışmadığını doğrulayarak sorunu çözmek için yeni bir yazılım güncellemesi planladığını duyurdu. Sorun bu hafta iPhone subreddit... Apple Soğuk Havalarda iPhone X Ekran Hassasiyetini Düzeltecek Yazılım Güncellemesi Planlıyor

Apple bugün, iPhone X’in ekranının soğuk havalarda düzgün çalışmadığını doğrulayarak sorunu çözmek için yeni bir yazılım güncellemesi planladığını duyurdu.

Sorun bu hafta iPhone subreddit topluluğunda, telefon ekranının 0 derece Celsius/32 derece Fahrenheit sıcaklığında birkaç saniye içinde donarak tepki vermediğini söyleyen kullanıcılar tarafından yoğun olarak tartışılmaya başlandı.

Kullanıcılardan bazıları iPhone X’teki ön yüz kızılötesi kamera ve yüz tanıma için kullanılan ışık sensörü ve gerçek derinlik fotoğraf özellikleri sebebiyle kapalı mekanlardan açık mekanlara geçişte ışıktaki değişimin bu soruna yol açmış olabileceğini iddia ettiler. Bir başka grup ise belki de birçok iOS cihazın ve özellikle aralarından fiziksel başlangıç tuşu olan bir cihazın ekranının Apple’ın tavsiye ettiği sıcaklık aralığı olan 32-95 Fahrenheit dışında çalışmayacağını belirtti.

Henüz sorunun asıl kaynağı belli değil. Fakat Apple’ın, soğuk havanın kesinlikle iPhone X ekranlarının tepki vermeyip çalışmamasına sebep olduğunu kabullenmesi ve üzerinde çalışacağını bu kadar erken duyurması gerçekten şaşırtıcı.