Artık USB Sürücülerini “Güvenli Kaldırmaya” Gerek Yok Artık USB Sürücülerini “Güvenli Kaldırmaya” Gerek Yok
Microsoft, Windows 10 1809 sürüm güncellemesiyle birlikte artık USB cihazlarımızı "güvenli kaldırmak" zorunda olmadığımızı duyurdu. Artık USB Sürücülerini “Güvenli Kaldırmaya” Gerek Yok

Microsoft, Windows 10 1809 sürüm güncellemesiyle birlikte artık USB cihazlarımızı “güvenli kaldırmak” zorunda olmadığımızı duyurdu.

Yıllar boyunca uyguladığımız Güvenli Kaldırma yöntemi artık bir mecburiyet olmaktan çıkmış durumda. Microsoft, 1809 güncellemesiyle birlikte Windows 10 cihazlarında Hızlı Kaldırma (Quick Removal) özelliğini varsayılan olarak belirledi. Bu sayede Güvenli Kaldırma seçeneğine ihtiyaç duymadan USB cihazlarımızı hızlı ve güvenli bir şekilde çıkarabileceğiz. Tabii bu özelliği kullanmak istemeyen kullanıcılar Disk Yönetimi menüsünden ayarları eski haline getirebilirler.

Tabii Hızlı Kaldırma özelliğinin birtakım riskleri de mevcut. Bunların başında veri aktarımı sırasında yaşanabilecek kopmalarda veri kaybı yaşanması ihtimali geliyor. Microsoft, bu tür risklere karşı kullanıcıları uyarıyor ve dikkatli olmalarını söylüyor.

Xbox, PlayStation ve Nintendo Birleşik Krallık’ta Soruşturma Altında