ASUS, Kurumsal Firmaların Yükünü Hafifletecek ASUS, Kurumsal Firmaların Yükünü Hafifletecek
ASUS, iş odaklı yapıya uygun kurumsal ürün serisini gerçekleştirdiği lansman ile tanıttı. Ayrıntılar haberimizde. ASUS, Kurumsal Firmaların Yükünü Hafifletecek

ASUS, iş odaklı yapıya uygun kurumsal ürün serisini İstanbul’da gerçekleştirdiği lansman ile tanıttı.

Lansmanda ASUS EEMEA Genel Müdürü Benjamin Yeh, ASUS markasının global ve Türkiye özelinde 2020 yılı stratejileri ile öngörülerini aktardı. Lansmanda ASUS Türkiye Sistem İş Birimi Ülke Müdürü Özge Kılıç Güler de kurumsal ürünlere dair bilgi paylaştı.

ASUS, 19 Şubat günü gerçekleştirdiği lansmanda kurumsal ürün serisi içinde yer alan dizüstü, masaüstü ve hepsi bir arada (All-in One) bilgisayarlarını tanıttı.

“EEMEA bölgesinde lider”

ASUS EEMEA Genel Müdürü Benjamin Yeh, açılış konuşmasında ASUS’un global bazda 2019 yılı değerlendirmesini ve 2020 öngörülerini paylaştı. “ASUS olarak 1989 yılından bu yana, ürettiği tüm ürün gamıyla gelişen teknolojiye öncülük eden bir şirketiz. Teknoloji donanımı sağlayıcıları içinde dünya liderleri arasındayız. Global tüketici bilgisayar satış rakamları, ASUS’un EEMEA bölgesinde oyuncu dizüstü bilgisayar pazarında birinci ve genel notebook segmentinde ise 3. sırada yer aldığını gösteriyor. ASUS’un dünya genelinde yaklaşık 14.500 çalışanı bulunuyor. Bu sayının 5000’i mühendis ve Ar-Ge ekibinden oluşuyor. Bu da Ar-Ge’ye her zaman global anlamda öncelik verdiğimizin bir göstergesi. Uzun yıllardır yakaladığımız büyümede her kullanıcıya hitap eden geniş ürün ailelerimizin payı çok büyük. Geniş ürün ailemizin en önemli parçalarından biri olan ROG markası altında uzun yıllardır ürettiğimiz oyun bilgisayarlarında da ASUS ve ROG serisi dizüstü bilgisayarlarımız, dünya çapında 2’inci en büyük marka konumunda.”

ASUS, Mini PC PN62’yi Duyurdu!

Türkiye’de bulunmaktan dolayı memnun olduklarını ve Türkiye pazarına çok önem verdiklerini ifade eden Benjamin Yeh, şunları belirtti: “Türkiye bizim için en büyük potansiyele sahip ülkeler arasında. Türkiye’nin genç nüfusa sahip oluşu, gelişen ve büyüyen bir pazara sahip olması bizim için çok değerli. ASUS olarak hem günlük yaşamda hem de profesyonel iş dünyasında öncü teknolojilerle tüketicinin karşısına çıkıyoruz. Karşılaştığımız ilgi, Türkiye’deki kullanıcının teknolojiyi tümüyle benimsediğini ve hayatının tüm alanında etkin biçimde kullandığını gösteriyor. 2020 yılında Kurumsal serimizde de yeni nesil ürünlerimizi iş ortaklarımızla buluşturmaya devam edeceğiz.”

“Kurumsal pazarda hedef 3 yıl içinde yüzde 20 pazar payı”

Toplantıda Türkiye pazarı ve ASUS’un yeri konusunda bilgi veren ASUS Türkiye Sistem İş Birimi Ülke Müdürü Özge Kılıç Güler ise şunları söyledi: “ASUS Türkiye olarak, 2020 yılında kurumsal ürünler pazarında da etkin bir oyuncu olmak hedeflerimiz arasında. Özellikle bilgi ve veritabanı güvenliğinden yola çıkılarak tasarlanan kurumsal ürün serilerimiz, üretkenlik açısından sunduğu avantajlarla da ön plana çıkıyor. Bugün sizlerin de yakından görme ve deneme imkanı bulacağı ürünlerimizle kurumların farklı alanlardaki ihtiyaçlarını karşılamayı ve yüklerini hafifletmeyi hedefliyoruz.”

“Gücünü yenilikten alan ve kaliteden ödün vermeyen bir şirket olarak teknolojide yaşanan hızlı değişimi çok yakından takip ediyoruz. Teknoloji dünyası son 30 yılda eşsiz bir dönüşüm geçirdi. Türkiye pazarında uzun yıllardır faaliyet gösteren ve bu ülkenin potansiyeline inanan global bir şirketiz. Türkiye’deki teknolojik gelişimin yaşamı kolaylaştırma ekseninde gerçekleştiğini memnuniyetle söyleyebilirim. Kuşkusuz bu gelişimin en büyük aktörlerinden biri de ASUS. Kurumsal pazarda, 2020 yılından başlayarak takip eden 3 yıl içinde pazar payımızı yüzde 20 seviyelerine çıkartarak EEMEA bölgesindeki gücümüzü Türkiye kurumsal pazarında da göstermek istiyoruz. Tüm planlarımızı buna yönelik yapıyoruz.”

ASUS’dan ROG Strix, TUF Gaming ve Dual Radeon RX 5600 XT Ekran Kartları

Lansmanda 20 kurumsal ürün tanıtıldı

Lansmana katılanlar, stant alanında sergilenen kurumsal ürünleri görme ve deneyimleme imkanı buldu. Bu ürünler arasından 3 ürün özellikle dikkatleri üzerine topladı.

ExpertBook B9

ASUS’un kurumsal ürün gamında bulunan yeni nesil dizüstü bilgisayarlar arasında yer alan ExpertBook B9, dünyanın en hafif 14 inç iş bilgisayarı olmasıyla öne çıkıyor. B9, magnezyum alaşım kasası ve 880 gram ağırlığı ile dünyanın en hafif 14 inç boyutundaki iş dizüstü bilgisayarı.

ProArt StudioBook Pro 17

ProArt StudioBook Pro 17, NVIDIA Quadro grafik kartlarına sahip dünyanın en ince dizüstü bilgisayarlarından birisi. ProArt StudioBook, ince çerçeveli NanoEdge ekrana sahip.

ProArt Station D940MX

ProArt D940MX, ASUS’un bugüne kadar ürettiği en yüksek teknik özelliklere sahip masaüstü bilgisayarlardan biri. Intel 9. Nesil Core i9-9900K işlemciye sahip ProArt D940MX, özellikle profesyonelleri hedef alan yüksek performanslı NVIDIA Quadro RTX 4000 ya da  GeForce RTX 2080 Ti grafik işlemcilerini içinde barındıran kompakt yapısıyla dikkat çekiyor.

ASUS Republic of Gamers’dan Yeni Kulaklık: ROG Theta 7.1