ASUS Yeni X99 ve ROG Strix Anakartlarını Duyurdu ASUS Yeni X99 ve ROG Strix Anakartlarını Duyurdu
ASUS ve Republic of Gamers (ROG) ASUS X99-Deluxe II, X99-A II ve X99-E ile ROG Strix Serisi’nden ROG Strix X99 Gaming isimli, ATX anakartlarını... ASUS Yeni X99 ve ROG Strix Anakartlarını Duyurdu

ASUS ve Republic of Gamers (ROG) ASUS X99-Deluxe II, X99-A II ve X99-E ile yeni ROG Strix Serisi’nden ROG Strix X99 Gaming isimli, Intel X99 yonga seti tabanlı ve ASUS’a özgü teknolojilerle yeni Intel Core i7 işlemci ailesinin potansiyelini üst seviyeye çıkaran yeni ATX anakartlarını duyurdu.

fragtist ROG Strix X99 Gaming with color boxYeni X99 anakartlar, işlemciye DDR4 performansını beklentilerin ötesine taşıyan OC Sokete sahip. Güncellenen Fan Xpert 4 ile X99 anakartlar, özelleştirilmiş soğutmayı, tüm girişlerde PWM/DC fan belirleme, yüksek amperli fan kullanma ve su soğutma pompalarını hem yazılımsal hem de ASUS UEFI BIOS üzerinden control edebilme özellikleriyle yeni bir seviyeye taşıyor.

Yeni nesil X99 anakartlar, Safe Slot ile geliştirildi. Yeni nesil bağlanılabilirlik de çift U.2 ve M.2 girişlerinin sunduğu 32Gbps bant genişliği, 3×3 802.11 ac Kablosuz, USB 3.1 Tip-A ve döndürülebilir Tip-C yuvaları ile X99 serisi için önemli bir tema. X99-Deluxe II aynı zamanda 40Gbps aktarım hızları için kolay takılan ASUS Thunderbolt EX 3 ek kartına da sahip.

ROG Strix X99 Gaming oyuncuların kasalarını birden çok renkle aydınlatmasına imkan tanıyor. ASUS Aura yazılımıyla özelleştirilebilen 10 adet LED efektli ile dahili RGB LED’lerle 4-pin RGB şerit girişiyle yerleştirilen RGB şeritler, bu yazılım ile kolayca kontrol edilebiliyor. Ayrıca kutu da yeralan renklere uygun çıkartmalar, kasa tasarım ve dekorasyonu sağlıyor.

fragtist ROG Strix X99 Gaming with color decalsROG Strix X99 Gaming, Supreme FX, Sonic Radar II, Intel Ethernet ve GameFirst teknolojileri ile oyun için üretildi. Kalkanlı Supreme FX, 115 dB sinyal-gürültü oranı (SNR) ile sunuluyor. ROG Strix X99 aynı zamanda dahili U.2, USB 3.1 Tip-A ve C, M.2,MU-MIMO ile 2×2 Kablosuz özelliklerini barındırarak veri aktarım hızları sunuyor.

X99-Deluxe II, X99-A II, X99-E ve ROG Strix X99 Gaming anakartların hepsi, Intel sertifikalı Thunderbolt 3 kartı olan ve 40Gbps çift yönlü hızlara çıkabilen Thunderbolt EX 3’ü destekler. Thunderbolt 3 aynı zamanda altı cihaza kadar bağlanabilir ve döndürülebilir USB Tip-C bağlantıya sahiptir. Bununla birlikte 36W’lık yüksek güçlü şarj sağlayan USB Power Delivery özelliğini de barındırır. Thunderbolt EX 3, X99-Deluxe II’ye dahildir.

fragtist X99-E-with BoxCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.