ASUS Z270 Serisi Anakartlarını Tanıttı ASUS Z270 Serisi Anakartlarını Tanıttı
ASUS, 7th Generation Intel Core işlemcilerin potansiyelini maksimuma taşımak için tasarlanan, Z270 anakartları serisini tanıttı. ASUS Z270 Serisi Anakartlarını Tanıttı

ROG, ROG Strix, Prime, TUF ve Workstation anakartları, 7. Nesil Intel Core işlemcilerin tüm performansını ortaya çıkaracak yeniliklerle dolu. ASUS, 7th Generation Intel Core işlemcilerin potansiyelini maksimuma taşımak için tasarlanan, Z270 anakartları serisini tanıttı.

Ayrıca yeni ürünler arasında tarzına önem veren kullanıcılar için en yeni ROG Strix gaming anakartlar, günlük özelleştirme ve ayarlama için tamamen yeni ASUS Prime serisi, 7/24 kararlılık ve yeni eklenen hız aşırtma yetenekleriyle ASUS TUF anakartlar da bulunuyor. ASUS workstation anakart serisi de Z270 devrimi için güncellendi — ve tüm anakartlar, kullanıcıların Intel’in en yeni işlemcisinin tüm performansını ortaya çıkaracak özel teknolojilerle donatıldı.

ASUS’a özgü 5 Yönlü Optimizasyon, içerisinde kullanıcıların işlemci ve DRAM yükünü en iyi hız aşırtma performansı için ayarlamalarına imkân tanıyan tamamen yeni Stress Test Distribution özelliğinin de bulunduğu, gerçek zamanlı kullanıma göre sistemin önemli yönlerini dinamik olarak optimize eder. Aynı zamanda en yeni nesil Fan Xpert 4, kullanıcıların grafik kartı ağır yük altındayken daha serin kullanım senaryoları için GPU sıcaklığını takip etmelerini sağlar.

ASUS Pro Clock teknolojisi ise,  baz saat frekanslarını 425MHz ve ötesine taşıyarak,  baz saat frekanslarında hız aşırtma sağlayan, 7. Nesil Intel işlemciler için tasarlanmış bir baz saat üreteci (BCLK)dir. ASUS TurboV İşlem Ünitesi (TPU) ile çalışarak, voltajı ve baz saat hız aşırtma kontrolünü geliştirir, performansı 5.4 GHz ve ötesine taşır.

Üçüncü nesil ASUS T-Topolojisi, DDR4 bellek hız aşırtmasını yeni seviyelere taşır — 4133MHz ve hatta ötesine. İnce işçilik, ultra güçlü kalite ve özel iz yolları arasındaki gecikmeyi en aza indirir, böylece kullanıcılar üstün kararlılıkla DDR4 üzerinde hız aşırtmanın keyfini çıkarabilirler. Ayrıca ASUS anakartlar muhteşem esneklik ve garanti için, endüstri lideri 790’dan fazla DDR4 bellek modülüyle uyumluluk için test edilmiştir.

ASUS Aura Sync, dünyanın ilk anakart RGB senkronizasyon teknolojisidir ve dokuz efekte kadar Aura Sync özellikli anakartlar, grafik kartları ve aksesuarlar arasında büyüleyici ışık şovları yaratır — hepsi de basit ve sezgisel Aura uygulamasıyla kontrol edilir. Tamamen yeni Müzik modu, senkronize LED’lerin, kullanıcının favori melodileriyle eş zamanlı efektler vermesini sağlıyor. Kullanıcılar aydınlatma tarzlarını, dahili 4-pin/12V Aura RGB çıkış veya ek uzatma kablosuyla daha da öteye taşıyabiliyorlar. Aura muhteşem bir renk spektrumu sunuyor ve hatta işlemci sıcaklığını da farklı tonlarda yansıtarak, bir bakışta değerli bir bilgi sağlıyor.

M.2 ile aynı vidaları kullanan dahili 3D monte kısımları ve standart anakart monte delikleri, 3D yazdırılmış parçaların kolay yerleştirilmesine, böylece kullanıcıların hızlı bir şekilde özel isim plakaları, kablo kılıfları ve hatta M.2 sıcaklığını 30°C kadar azaltan bir M.2 fan tutucu eklemelerine imkân tanıyor. ASUS aynı zamanda içerisinde 2-yönlü SLI köprü kaplaması, fan ızgarası, ROG yazı tipinde harfler ve her boyutta kablo taraflarının bulunduğu 3D yazdırılabilir aksesuarlar da tasarladı.

ASUS aynı zamanda dünyanın en büyük 3D yazdırma hizmet şirketi olan Shapeways ile ortak çalışarak, ASUS 3D Yazdırma Dükkanı’nı da başlattı. Bu dükkanda ASUS’un tüm 3D yazdırılabilen parçalarıyla kullanıcılar, istedikleri parçaları istedikleri materyal ve renkte yazdırma siparişi verebiliyorlar. Gelişmiş özelleştirme için orijinal CAD dosyaları indirilebilir şekilde olduğundan, kullanıcıların parçaları sipariş vermeden veya kendi 3D yazıcılarını kullanmadan değişiklik yapmaları da mümkün oluyor.

Tamamen yeni ROG Maximus IX Apex anakart, ROG ürün ailesnin en yeni büyüleyici üyesi ve oyuncuları ROG’nin köklerine geri götürüyor. Performans odaklı düzeniyle Apex, hız aşırtma meraklılarının, likit nitrojen (LN2) veya likit helyum (LHe) gibisıradışı soğutme metodları kullanmasına imkan veriyor – hatta çoktan dünya rekorları ve küresel birincilikler kazandılar. Bunların arasında Intel Core i7-7700K kullanarak tek çekirdekte 7.383GHz ve dört çekirdekte 7.328GHz’e ulaşarak en iyi Intel Core işlemci frekansına ulaşma rekoru da bulunuyor. Ayrıca 584MHz baz saat hızıyla 5041MHz değeri ile 5GHz bellek frekansını aşma rekoru da var.

Sennheiser Gaming Serisinin En Yeni Kulaklığı PC 373D TanıtıldıCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.