ASUS’tan VR Oyun Deneyimi Destekli İki Güzel Ürün ASUS’tan VR Oyun Deneyimi Destekli İki Güzel Ürün
ASUS VR Oyun deneyimi konusunda desteğini daha da ileriye götürmeye kararlı. Firmadan iki adet sanal gerçeklik için tam takım masaüstü PC! ASUS’tan VR Oyun Deneyimi Destekli İki Güzel Ürün

ASUS’un sanal gerçeklik deneyimini tamamen destekleyen ROG G11 ve G20 masaüstü bilgisayarlar geliyor. Gerçekçi yeni nesil oyun deneyimini sunmak için NVIDIA GeForce GTX 10 serisi ekran kartları kullanan ROG11 ve G20 oyun severler için özel olarak geliştirilmiş. Önceki nesil NVIDIA ekran kartlarına kıyasla üç kat daha kuvetli olan üst seviye NVIDIA GeForce GTX 1080 ekran kartı ROG G11 ve G20’de yer alıyor.

ASUS G11 masaüstü bilgisayarın keskin hatlara sahip kasasının ön tarafında bulunan merkezi LED bölge 8 milyon renk içeren ışık efektleri üretirken yan taraflarda ise üç tane “alev” bulunuyor. ROG G20 masaüstü bilgisayar ise daha küçük ebatlara sahip 9,5 litre hacimli küçük-form-faktörlü kasası ile G11 gibi olağanüstü gerçekçi görüntüler ve daha derin VR oyun deneyimleri sunmak üzere tasarlanmış. Her iki bilgisayarda bulunan ASUS Aegis II yazılımı sayesinde, oyuncular oyun oynarken video kaydı yapıp düzenleyebiliyor ve dilediklerinde sosyal medyada bu videoları paylaşabiliyor.

ASUS G11 ve G20, oyuncuların “DOOM” gibi en son oyunları “ultra” ayarlarda dahi 4K UHD kalitesinde rahatça oynamasını veya üç HD ekrana yayılacak şekilde çok ekranlı oyun deneyimini mümkün kılarak oyun deneyimini yeni bir seviyeye çıkarıyor.

Tüm bunlara ek olarak her iki bilgisayar da NVIDIA VRWorks teknolojilerini kullanarak VR gözlükler için sundukları tak – çalıştır uyumluluğu ile çok daha derin üç boyutlu bir oyun dünyasını mümkün kılıyor. Aynı zamanda G11 ve G20 masaüstü bilgisayarlar 6. nesil Intel Core işlemciden güç alıyor.

BAU Sanal Gerçeklik Laboratuvarı Proje Başvuruları Açıldı!Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.