Bethesda, Skyrim Special Edition’ın Ses Sorunları İle İlgileniyor Bethesda, Skyrim Special Edition’ın Ses Sorunları İle İlgileniyor
Skyrim Special Edition'ın PC ve Xbox One versiyonlarının ses dosyalarında sıkıntı olduğu ve Bethesda, bu sorunla ilgilenildiğini bildirdi. Bethesda, Skyrim Special Edition’ın Ses Sorunları İle İlgileniyor

Skyrim Special Edition ile birlikte oyunun hayranları, oyunun yüksek çözünürlüğünün tadını çıkarıyor. Ayrıca modern konsollara da remastered olarak gelen oyunun ses dosyalarında bir sıkıntı olduğu ortaya çıktı.

Reddit kullanıcısı LasurArkinshade, oyunun PC ve Xbox One versiyonlarında büyük ölçüde sıkıştırılmış ses olduğunu ve 2011 tarihli orijinal oyunun ses kalitesinden daha kötü olduğunu söyledi. İlk başlarda kulaklarının kendilerine oyun oynadıklarını düşünmüş. Ancak daha sonradan iki oyunun ses dosyalarını araştırdıktan sonra, kulaklarında her hangi bir sıkıntı olmadığını gördüler. “Orijinal oyunun ses dosyaları şu şekilde: uncompressed.wav. Ancak yeni oyuna bakıldığı zaman ses dosyalarının (şiddetli şekilde sıkıştırılmış) .xwm formatında olduğunu görüyoruz. Bu durum her zaman kötü sonuç doğurmaz. Dosyalar düzgün seviyelerde sıkıştırıldığı zaman, gayet düzgün bir ses elde edebilirsiniz. Ancak Bethesda ne yaptı? Ses dosyalarını ileri düzeyde sıkıştırmış.” açıklamalarında bulundular.

LasurArkinshade, iki oyunun ses dosyalarını karşılaştırma yapmış. Karşılaştırmayı buradan görebilirsiniz.

Aynı zamanda oyunun Playstation 4 versiyonunun ses kalitesi, oyunun diğer versiyonlarına göre daha kaliteli olduğunu da belirttiler.

Reddit’deki gönderiden kısa bir süre sonra Bethesda, “Şu an düzeltmek için testler yapıyoruz ve umarız önümüzdeki hafta sorunu güncelleme ile çözeceğiz.” cevabını verdi.

Rus İmparatorluğu, Battlefield 1 DLC’si Olarak Gelecek