Black Desert Online 6 Aralık’ta Açılıyor! Black Desert Online 6 Aralık’ta Açılıyor!
Pearl Abyss Türkiye, Black Desert Online’ın 6 Aralık’tan itibaren oyunculara açılacağını duyurdu. Detaylar haberimizde. Black Desert Online 6 Aralık’ta Açılıyor!

Oyunun kapalı beta sürecini kaçıranlara müjde veren yayıncı ve dağıtıcı Pearl Abyss, Black Desert Online’ın 6 Aralık’tan itibaren oyunculara açılacağını duyurdu.

Türkiye’deki oyun severlerin uzun süredir beklediği MMORPG oyunu Black Desert Online’ın ön satış paketleri, büyük ilgiyle karşılandı. Oyun severler, 8-12 Kasım tarihlerinde düzenlenen kapalı betaya katılmak için birbiriyle yarıştı. Oyunun yapımcısı ve dağıtıcısı olan Pearl Abyss’in Türkiye ofisi de hayranlarına özel yarışmalar ve eğlenceli etkinlikler düzenledi.

Pearl Abyss Türkiye, oyunun ön satış paketlerini resmi sayfasında satışa sundu. Bu paketler ile yayın tarihinin yanı sıra, 1, 3 veya 7 gün öncesinde oyuna dahil olmak mümkün.

Black Desert Online’ın ön satış döneminde sunduğu paketlere bir yenisi daha eklendi. Yakın zamanda satışa girmesi hedeflenen Başlangıç Paketi. Bu paket 1 adet misafir kartı, Değerli Paket (30 günlük) ve oyuna giriş bileti içeriyor. Paket 29 TL fiyatla satışa sunulacak.

Yakın zamanda satışa sunulması hedeflenen Başlangıç Paketi’ni satın alanlar oyunun yayın tarihi olan 6 Aralık’ta oyuna girebilecekler. Sınırlı Paket satın alanlar ise 5 Aralık’ta, Özel Paket satın alanlar 3 Aralık’ta, Efsanevi Paket satın alanlar da 29 Kasım’da oyuna erişebilecekler.

Ön satış döneminde paket satın alan oyuncuların kapalı beta özel aksesuar ve unvanlarını kullanmak erken giriş yapma zorunluluğu bulunmuyor. Oyunu oynamaya erken başlamasalar da, ön satış döneminde paket satın aldıklarını için bu haklarından faydalanabilecekler.

Black Desert Online’ın toplam beş gün süren kapalı beta sürecinde, yabani at ehlileştirme, GameMaster ile saklambaç, el arabası yarışı, havai fişek ve fener gibi etkinlikler yapıldı. Oyuncular da özel ödüllerin sahibi oldu. Ayrıca, klan savaşlarına sermaye desteği verilirken, Bağlantı Noktası Savaşı da ilk Balenos Lordlarının belirlenmesini sağladı.

8-12 Kasım arasındaki kapalı beta süresince düzenlenen etkinliklerden bir gün sonra verilen ödüller, web deposuna eklenerek ilerleyen günlerde de kullanılabilecekler.

Oyun severleri bekleyen ödüller bununla da sınırlı değil. Kapalı betada karakterini 30. seviyeye çıkaranlar, meslek sıralamasında zirveye ulaşanlar, karakterinin ekran görüntüsünü sosyal medyada paylaşanlar arasından şanslı kişiler de hediyelere sahip oldu.

Kapalı betaya 17 Ekim – 30 Ekim tarihleri arasında kayıt olanlar içinden en yüksek Aile Şöhret Puanı’nı elde eden bir azimli kişi ise Monster Abra A7 dizüstü bilgisayar kazanacak. En yüksek puana sahip sonraki 10 kişi efsanevi paket, sonraki 20 kişi özel paket ve takip eden 50 kişi ise sınırlı paketlerin sahibi olacak. Kazananlar 20 Kasım’da açıklanacak. Pearl Abyss Türkiye sunucuları tarafından tutulan sunucu dosyasının kayıtlarına bakılarak belirlenecek kazananlar. Sonuçlar Pearl Abyss Türkiye resmi web sayfasında ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Black Desert Online’ın kapalı beta sürecinde verilen diğer hediyeler arasında özel unvan ve aksesuarların yanı sıra, Logitech G213 klavye, SteelSeries Rival 100 fare, Gigabyte GeForce GTX 1070 ekran kartı da yer alıyor.

Oyun hakkında ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

PUBG’nin Yayıncısı Bluehole Yeni Oyun Duyurdu: Ascent: Infinite Realm