Blackrock Mountain Strateji Rehberi Blackrock Mountain Strateji Rehberi
Bir kaç gün önce sizlere Blackrock Mountain için açıklanan 31 kartın Türkçe içeriğini şuradan sunmuştuk, sıra geldi Boss’lara karşı hazırlamanız gereken desteler ve oyun... Blackrock Mountain Strateji Rehberi

Bir kaç gün önce sizlere Blackrock Mountain için açıklanan 31 kartın Türkçe içeriğini şuradan sunmuştuk, sıra geldi Boss’lara karşı hazırlamanız gereken desteler ve oyun stratejilerine, fazla zaman kaybetmeden hemen başlıyoruz, hepinize iyi şanslar.

Grim Guzzler

Coren

Normal Mod

Rakibimizin Hero Power’ı “Pile on“ ve bu yetenek kendisine her iki desteden rastgele bir minion’ı masaya koyma şansı veriyor. Her tur mutlaka yeteneğini kullanıyor, bu sebeple destenizi sizin avantajınıza olacak şekilde düzenlemenizde yarar var.

Ucuz removal’lar ve silahlar bu karşılaşmada en kullanılışlı olabilecek kartlar. Coren’in büyük minionlar’nı masadan kaldırmak için Sap, Execute, Naturalize, Consecration ve Swipe gibi kartlar çok işinize yarayacaktır. Ayrıca Coren 1/1 Taunt çıkaran büyü (Spell) kartlarına sahip, bu nedenle elinizde alan hasarı (AoE) veren kartlar da olması size oldukça yardımcı olacaktır.

Destenize büyük kartlar eklemek hatta varsa Legendary kartlar da eklemek çok yararlı olacaktır. Örneğin Foe Reaper, Trogzor, Mekgneer, Gruul, Thermaplugg, Mountain Giant, The Stormwind Champion, Sunwalkers ve Illidan ve özellikle Deathwing çok işe yarayacaktır.

Kazanmak için ise surata gidiyoruz 🙂 evet, erken yenmemiz önemli çünkü 5. turdan sonra rakibimiz Dark Iron Bouncer inip üzerine Brawl atıyor. Dark Iron Bouncer’ın özelliği ise Brawl’u mutlaka kazanıyor olması, haliyle masadan kaldırmak için elinizde ne varsa kullanın.

Heroic Mod

Heroic Mod’da işler daha eğlenceli hale geliyor ve Coren kendisine 2 adet minion getirmeye başlıyor. Surata gittiğiniz sürece kazanmamanız için hiç bir sebep yok.

Dark Iron Arena

Grimstone

Normal Mod

Bu karşılaşma aşırı kolay, açıkçası hiç zorlanmayacağınızı düşünüyorum. Temel olarak rakibimizin destesi full Legendary minion’lar ile dolu 🙂 eheh..

Kendisinin Hero Power’ı hiç fena değil, 1/1 Tauntlu minion çağırıyor haliyle hızlıca temizlemek isteyeceksiniz.

Açıkçası en favori hızlı destenizi alıp bu rakibinizi de bir önceki gibi rahatlıkla geçebilirsiniz. Mech Mage oldukça güzel bir seçim olabilir ya da hızlı bir Rogue destesi de işinizi rahatlıkla görecektir.

Heroic Mod

Heroic Mod’da işler ilginçleşmiyor desem yalan olur, rakibiniz 3 mana sizden önde başlıyor. Evet Heroic Mod’da kendisi oyuna şaka gibi başlıyor, hani Ramp Druid’lere falan gıcık olanlardansanız bu arkadaş olayı daha üst bir seviyeye taşıyor.

Sürekli olarak gelen 1/1’lik tauntları ve rakibinizin elindeki Deathwing oluşu ter dökmenize sebep olacak, Deathwing’i değerledirip ona göre oynamak faydalı olacaktır. Doomsayer kullanabilirsiniz çünkü çoğu zaman Doomsayer’ı görmezden geliyor. Priest oynuyorsanız Lightbomb ayakta durmanız için kuvvetli bir seçim olabilir, removal mı yapacaksınız yoksa surata devam mı edeceksiniz sorusunun cevabı ise sizin. Rakibinizin canı ne kadar az ise ona göre karar verecek olan sizsiniz.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.