Bora Koçyiğit Oyun Sektörüne Yeni Yatırım Yaptı Bora Koçyiğit Oyun Sektörüne Yeni Yatırım Yaptı
Riot Games ülke müdürlüğü görevinden ayrılmasının ardından BLAZE ESPOR takımını kuran Bora Koçyiğit, Türkiye’nin 4 platformda oyun üreten ilk stüdyosu HERO CONCEPT’e yatırımcı oldu.... Bora Koçyiğit Oyun Sektörüne Yeni Yatırım Yaptı

Riot Games ülke müdürlüğü görevinden ayrılmasının ardından BLAZE ESPOR takımını kuran Bora Koçyiğit, Türkiye’nin 4 platformda oyun üreten ilk stüdyosu HERO CONCEPT’e yatırımcı oldu.

Stüdyonun daha önce piyasaya çıkardığı Doughlings: Invasion ve Doughlings: Arcade adlı iki oyunu bulunuyor. Stüdyo, 2020 Nisan’da duyurmayı planladıkları Beat em’ Up türündeki yeni oyun “Mayhem Brawler” üzerine çalışıyor şu sıralar. Stüdyonun oyunları PlayStation, Xbox, Nintendo Switch ve Steam üzerinden oynanabiliyor.

Bora Koçyiğit şunları söyledi: “Oyun sektörü dünyada en hızlı büyüme oranına sahip endüstri. Sinema ve müzik endüstrisini aşarak 140 milyar USD büyüklüğe ulaşan bu sektörde artık Türk oyun stüdyoları da adlarından bahsettirmeye başlayacak. Ben de ülkemizin 4 platformda oyun üretme başarısına sahip ilk oyun stüdyosu olan Hero Concept’in bir parçası olmaktan çok mutluyum, çok heyecanlıyım. Kısa süre içerisinde Türkiye dışında da adını duyuran ve ülkemizi gururla temsil eden işler yapacağımıza inanıyorum.”

Yapmış olduğu yatırım ardından Koçyiğit, stüdyonun Yönetim Kurulu’na da dahil oldu.

BU OYUNUN ADI NEDEN İNGİLİZCE ARKADAŞIM?