Borderlands Oyununun Silahı Gerçek Oldu Borderlands Oyununun Silahı Gerçek Oldu
Video oyunlarını hepimiz seviyoruz, ama bu örnekteki gibi bazı insanlar bir adım öteye geçmek istiyor ve bir Borderlands silahı inşa ediyorlar. Aslında ünlü aksiyon... Borderlands Oyununun Silahı Gerçek Oldu

Video oyunlarını hepimiz seviyoruz, ama bu örnekteki gibi bazı insanlar bir adım öteye geçmek istiyor ve bir Borderlands silahı inşa ediyorlar.

Aslında ünlü aksiyon oyunu Borderlands’in yapımcısı Gearbox firmasına göre oyunda karşınıza çıkabilecek 17,750,000 farklı silah (her bir modelin farklı konfigürasyonlarını sayarsak) bulunuyor. Ama genelde marka ve modeller belli, işte Ikkalebob isimli Borderlands merkalısı kişi, oyundaki Dahl marka saldırı tüfeğinin gerçek bir kopyasını üretmiş.

Tabii ki gerçekten çalışan bir tüfek değil, ama fotoğraflara bakarsanız ne kadar etkileyici göründüğünü farkedeceksiniz. En az Borderlands oyunundaki kadar sıkı duruyor ve gerçek bir vizöre bile sahip. Üreticisi Ikkalebob, tasarım kaynağı olarak oyunun içindeki modeli değil de eskiz çizimlerindeki versiyonu kullandığını ve böylece biraz daha rahat çalışabildiğini belirtiyor.

 

Ikkalebob bu Dahl saldırı tüfeğini üretmek için yaklaşık 300 saat kadar uğraşmış. Ama bazı yanlış yaptığı yerleri tekrarlamak zorunda kalmasaymış ve bazı parçaları daha efektif şekilde bitirebilseymiş, toplam sürenin 100 saat civarında olacağını söylüyor. Tüfeğin tamamı kendisine 200 Dolar masraf çıkartmış ama bu tür üretimleri devamlı yapan bir kişi olduğu için elinde birçok kullanabileceği parça varmış. Sıfırdan yapmak ise 400 Dolar’dan pahalıya gelir diye düşünüyor.

Eğer siz de bir Borderlands tüfeği inşa etmek isterseniz, Ikkalebob’un Instructables sitesindeki yapım aşamalarını anlattığı web sayfasına bir göz atmak isteyebilirsiniz. İnşa etmeseniz bile yapım fotoğraflarına bakmak isterseniz buraya tıklayıp siteye gidebilirsiniz. Veya Borderlands 2 oyun incelememize de bakmak isteyebilirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.