Cevat Yerli Crytek CEO’luğundan Ayrılıyor Cevat Yerli Crytek CEO’luğundan Ayrılıyor
Geçtiğimiz günlerde yeni oyunları Hunt: Showdown'ı Steam'den erken erişim sistemiyle oyunculara sunan Crytek'te CEO'nun değiştiği duyuruldu. Cevat Yerli Crytek CEO’luğundan Ayrılıyor

Geçtiğimiz günlerde yeni oyunları Hunt: Showdown’ı Steam’den erken erişim sistemiyle oyunculara sunan Crytek’te CEO’nun değiştiği duyuruldu.

CEO Cevat Yerli’nin, koltuğunu kardeşleri Avni ve Faruk Yerli’ye bıraktığı açıklandı. Avni ve Faruk Yerli, CEO’luk görevini ortak yürütecek ve Cevat Yerli de şirketin ‘stratejik ortağı’ olmaya devam edecek gibi görünüyor. Bu değişikliğin nedenlerine dair bir açıklama yapılmış değil.

Cevat Yerli, “Neredeyse 20 yıl önce kardeşlerimle birlikte kurduğum bu şirkette çok büyük başarıların elde edildiğini gördüm. Gelecekte de Crytek’e büyük bir ortak olarak yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum,” dedi.

Değişiklikle ilgili yapılan açıklamaya göre şirket CryEngine’i geliştirmeye devam edecek. Diğer hedeflerde de herhangi bir değişiklik olmadığı vurgulanmış yapılan açıklamada.

Son yıllarda bazı finansal sorunlarla boğuşan firma, birçok stüdyosunu ya kapatmış ya da satmıştı. Son oyunları Hunt: Showdown’la eski güzel günlerine dönmelerini diliyoruz.

Yerli Oyun Geliştiricileri KDV’den Muaf Olabilir