Civilization VI’da İskitler’e Liderlik Edecek İsim Belli Oldu Civilization VI’da İskitler’e Liderlik Edecek İsim Belli Oldu
2K ve Firaxis Games 21 Ekim’de Windows PC için çıkacak olan Sid Meier’s Civilization VI'da İskitler’e kimin liderlik edeceğini duyurdu. Civilization VI’da İskitler’e Liderlik Edecek İsim Belli Oldu

2K ve Firaxis Games 21 Ekim’de Windows PC için çıkacak olan Sid Meier’s Civilization VI’da İskitler’e Tomyris’in liderlik edeceğini duyurdu.

Tomyris Hatun MÖ 530 yılında göçebe kır kabilelerinin o zamanki reisi olan kocası öldüğünde liderlik koltuğuna oturmuştur. Herodot, Strabo, Polyaenus, Cassiodorus ve Jordanes gibi zamanının en ünlü yazarlarının çalışmalarında başarılarından bahsedilmektedir.

Tomris Hatun ile ilgili en önemli hikayelerden biri Pers lideri Büyük Kiros ile ilgilidir ve onun Tomris Hatun’un halkını istila ve fethetme çabalarını anlatır. Kiros ve askerleri İskitler’in bölgesinde başında nöbetçi olmayan ve ağzına kadar şarap dolu bir kamp kurarlar. Tomris Hatun’un oğlunun liderlik ettiği Saka ordusu şaraba denk gelir ve alkolün etkilerine alışık olmadıklarından zil zurna sarhoş olurlar. Pers ordusu etkisiz hale gelmiş orduya saldırır ve Tomris Hatun’un oğlunu rehin alır.

Civilization VI’nın Brezilya Lideri Belli OlduCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.