Cooler Master MasterWatt Maker 1200 MIJ Satışa Çıktı Cooler Master MasterWatt Maker 1200 MIJ Satışa Çıktı
Cooler Master, bugün MasterWatt Maker 1200 MIJ güç kaynağını satışa sundu. Cooler Master MasterWatt Maker 1200 MIJ Satışa Çıktı

Cooler Master, bugün MasterWatt Maker 1200 MIJ güç kaynağını satışa sundu. 

Japon ve Alman yapımı bileşenleri sayesinde, bu güç kaynağı mümkün olmadığını düşündüğünüz performansı, güvenilirliği ve kaliteyi sunacak. Bazen iyi sadece yeterince iyi değildir ve MasterWatt Maker 1200 MIJ ile Cooler Master, satın alacağınız son güç kaynağı olabilmesi için 40 Murata mühendisiyle 165.000 saatten fazla zaman harcamıştır.

MasterWatt Maker 1200 MIJ adının MIJ kısmı Made in Japan’in kısaltması ancak sadece burada yapılmadı, aynı zamanda tanınmış bir yerel elektronik ve bileşenler üreticisi olan Murata ile işbirliği içinde tasarlandı ve müşterileri, robotik, iletişim, otomotiv, veri merkezi, güvenlik ve uzay araştırmaları alanlarında faaliyet göstermekte.

Her şey, önümüzdeki on yılda güç kaynağı tasarımının geleceğine bakan bir araştırma projesi olarak başladı. Bugünlerde çoğu elektronik genellikle Kore ya da Japonya’da üretilen birkaç istisna dışında Çin ya da Tayvan’da üretiliyorlar. Bu güç kaynağında kullanılan bileşenlerin yüzde 80’i Japonya’da üretilmektedir. Bunların 20’sinden fazlası, bu PSU için Murata tarafından özel olarak tasarlanmıştı. 

Böylece MasterWatt Maker 1200 MIJ, Japonya’daki en sıkı elektronik mühendislerinin standartlarına uygun en yüksek kalitede bileşenleri kullanarak inşa edildi. PSU’nun bazı kısımları, üretilen ısıyı düşürmeye yardımcı olmak ve bileşenlerin ömrünü uzatmak için iki bileşen yerine bir tasarım kullanıyor. Bu bileşenlerin birçoğu 150 ° C’ye kadar olan sıcaklıklarda çalışacak şekilde derecelendirilmiştir. Ayrıca, bu PSU, uzun ömrü nedeniyle standart transformatörlerden üstün Murata yapımı planar transformatör kullanır. MasterWatt Maker 1200 MIJ, piyasadaki diğer herhangi bir güç kaynağında bulamayacağınız birkaç özel tasarımlı güç dönüştürme devresi ve yeni bir devre kartı düzenine de sahip. Bunun sebebinin bir nedeni, güç kaynağının fansız modda yüzde 50’ye kadar yükte çalışmasına izin vermek. Bir diğer yararı da, soğutuculu rakip ürünlerden daha düşük seviyelerde sıcaklıklar sürdürülürken, daha az soğutucu kullanılması gerektiği yönünde.

Sonunda Murata’nın son derece sıkı kalite testlerinden geçtikten sonra, 80+ Titanyumun üstünde bir verimlilik seviyesine ulaşıldı. 

Ürün özellikleri ise şöyle:

  • Murata Manufacturing Co., Ltd. tarafından Japonya’da üretilmiştir.
  • Titanyum 80+ verimlilik
  • Fanless 600w’ye kadar (% 50 yük)
  • Eşsiz trafo tasarımı
  • % 80 Japon bileşenleri
  • 10 yıl devredilebilir garanti
  • Tamamen modüler kablolama

MasterWatt Maker 1200 MIJ, Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’daki yerel perakende satış mağazalarında, 999 $ / 999 € tutarında önerilen bir perakende fiyatı ile satışa sunuldu.

-Basın bülteni.

Cooler Master, MasterCase Pro 6’yı Tanıtıyor