Crytek Black Sea Stüdyosunu Sega’ya Sattı Crytek Black Sea Stüdyosunu Sega’ya Sattı
Yapılan açıklamaya göre Crytek, Sofia'da bulunan Black Sea stüdyosunu Sega Europe ve Creative Assembly'ye sattı. Crytek Black Sea Stüdyosunu Sega’ya Sattı

Yapılan açıklamaya göre Crytek, Sofia’da bulunan Black Sea stüdyosunu Sega Europe ve Creative Assembly’ye sattı.

Mali sorunlarla boğuşan Crytek’in bazı stüdyolarını kapatacağı duyurulmuştu ve yalnızca Frankfurt ve Kiev stüdyolarının çalışmaya devam edeceği açıklanmıştı. Ayrıca şirket, çalışanlarına maaş veremediği için de gündem olmuştu. Black Sea stüdyosunun da daha önce kapatılacağı açıklanmıştı ancak satmak daha uygun görülmüş anlaşılan.

Avni Yerli’nin konuya ilişkin yaptığı açıklama ise şöyle: “Geçtiğimiz birkaç haftada çalışanların koşullarının iyileştirilmesi için Creative Assembly ve Sofia ekibimizle yakın çalışma halinde olduk. Stüdyonun sonunda Creative Assembly’ye geçmesi ile Sega’nın satın alım işlemi bitmiş oldu. Bu değişiklik, şirketimizin sağlıklı bir şekilde önüne bakıp öncelikle kendine yeniden odaklanması için yapılacaklardan biriydi. Sofia ekibimize tutkuları için teşekkür ederiz. Creative Assembly çatısı altında harika işler yapmalarını heyecanla bekliyoruz.”

Sofia stüdyosunda 60 çalışan bulunuyor. Önceden ücretsiz MOBA oyunu Arena of Fate üzerinde çalışan ekip, yeni patronlarıyla hangi oyun üzerinde çalışacak merak konusu.

Crytek, IEEE ile VR First Partnerliğini Duyurdu