Crytek, CRYENGINE Academy Programını Başlatıyor Crytek, CRYENGINE Academy Programını Başlatıyor
Crytek ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin oyun geliştirme konusuna ilişkin yaptığı işbirliği kapsamında, CRYENGINE Academy programını başlatacaklarını duyurdu. Crytek, CRYENGINE Academy Programını Başlatıyor

Crytek ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin ülkemizde oyun geliştirme konusuna ilişkin yaptığı işbirliği kapsamında, “CRYENGINE Academy” eğitim programını başlatacaklarını duyurdu.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan bu eğitim programı, ülkemizdeki yaratıcı beyinleri bir araya getirerek küresel çapta oyun bilgi birikiminin merkezi olacak.

“CRYENGINE Academy”nin ilk adımı olarak önümüzdeki akademik yılda “CRYENGINE ile Oyun Geliştirme” adlı ders Bahçeşehir Üniversitesi’nde okuyan ve oyun geliştirmek isteyen ve C++ bilgisine sahip tüm öğrencilere açık olacak. Ders programına katılan öğrenciler, profesyonel oyun geliştiricilerin kullandığı yöntemleri CRYENGINE teknolojisi üzerinde somut projelerle uygulayarak görme şansı bulacaklar. Ders kapsamında, Flow Graph kullanımından yapay zeka konseptlerine, 3D obje ve animasyon araçlarından konumsal ses kullanımına gibi pek çok konuda eğitimler verilecek.

Önümüzdeki 10 yıla damga vurması beklenen Sanal Gerçeklik (VR) teknolojisi de eğitim kapsamında işlenecek konuların başında geliyor. Geliştiriciler, Türkiye’de ilk defa bir eğitim programı kapsamına giren Sanal Gerçeklik teknolojisiyle, CRYENGINE üzerinde hayallerindeki dünyaları gerçeğe dönüştürmek için gerekli bilgi birikimine sahip olacak. Frank Vitz, 11 Temmuz Cumartesi günü Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü’nde saat 12:00’de gerçekleşecek Sanal Gerçeklik odaklı etkinlikte konuşma yapacak.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.