CS:GO’ya Battle Royale Modu Geldi ve Oyun Free-to-Play Oldu! CS:GO’ya Battle Royale Modu Geldi ve Oyun Free-to-Play Oldu!
Valve, CS:GO'yu aniden, radikal biçimde değiştirdi. Danger Zone isimli battle royale modunun eklendiği oyun artık free-to-play. CS:GO’ya Battle Royale Modu Geldi ve Oyun Free-to-Play Oldu!

Valve, CS:GO’yu aniden, radikal biçimde değiştirdi. Danger Zone isimli battle royale modunun eklendiği oyun artık free-to-play olarak da oynanabiliyor.

Aslında bir süre ücretsiz modele geçmişti CS:GO. Ancak yeni modla beraber bu modelin kapsamı biraz genişleyip değişti. Bundan sonra oyunun battle royale dahil tüm modları ücretsiz olarak oynanabilecek. Resmi eşleştirmeyle rekabetçi moda girebilmek içinse tam sürüme sahip olmak gerekecek. Tam sürümün fiyatı da fena halde zamlanmış durumda. Oyunun tam sürümü artık 77,50 TL fiyatından satın alınabilecek. Oyunu önceden satın almış olan oyuncular herhangi bir sıkıntı yaşamadan oynamaya devam edebilecekler elbette.

Gelelim yeni mod Danger Zone’a. Danger Zone’da en az 16, en çok 18 oyuncu Blacksite isimli yeni haritaya bırakılıyorlar. Diğer birçok battle royale oyunu/modu gibi uçaktan veya başka bir uçan araçtan haritaya atlama mekaniği yok Danger Zone modunda. Onun yerine oyun başında doğrudan başlamak istediğiniz yeri seçiyorsunuz ve paraşütle oraya bırakılıyorsunuz. Danger Zone’da en büyük yardımcınız tabletiniz. Bu tabletle haritada diğer oyuncuların bulunduğu bölgeleri görebiliyorsunuz.

Counter-Strike’ın olmazla olmazı bıçak, burada yerini çıplak ellere bırakmış. Bulduğunuz çeşitli kutuları ellerinizle kırıp içlerindeki eşyaları alabiliyorsunuz ancak silah kutularını patlatmak gerekiyor. Haritada bulduğunuz paralarla her zamanki gibi B tuşuna basarak satın alım yapabiliyorsunuz. Ancak bunu yaparken biraz güvenli bir yerde olduğunuza emin olun zira satın aldığınız eşyaları epey dikkat çeken bir drone getiriyor.

Danger Zone moduna tek başınıza ya da ikişerli/üçerli takımlar halinde girebiliyorsunuz.

Fortnite Yeni Sezona Kar Yağışı ve Kreatif Mod İle Başladı!