Dead Rising’in Geliştiricisi Capcom Vancouver Kapatıldı Dead Rising’in Geliştiricisi Capcom Vancouver Kapatıldı
Dead Rising serisinin ve mobil oyun Puzzle Fighter'ın geliştiricisi Capcom Vancouver kapatıldı. Ayrıntılar haberimizde. Dead Rising’in Geliştiricisi Capcom Vancouver Kapatıldı

Dead Rising serisinin ve mobil oyun Puzzle Fighter’ın geliştiricisi Capcom Vancouver kapatıldı.

Kapatılan stüdyonun bütün projeleri de iptal edildi. GameSpot’un haberine göre, Capcom’dan bir yetkili konuyla ilgili şunları söyledi: “Capcom, şu anda dünya çapındaki projelerini desteklemek için geliştirme kaynaklarını yeniden gözden geçiriyor. Bu amaçla Osaka’daki genel merkezde yeni işe alımlar da yapıyoruz. Ancak Capcom Vancouver’da halihazırda üzerinde çalışılan projeleri de göz önüne alınca bu projeleri iptal etmeye ve büyük çaplı projelere Japonya’da devam etmeye karar verdik.

Bu yeni yönelimin bir parçası olarak Capcom Vancouver stüdyosu hemen geçerli olmak üzere çalışmalarını durdurdu ve çalışanlar işten çıkarılarak ofis kapatıldı. Bütün stüdyo çalışanlarına Dead Rising ve Puzzle Fighter oyunlarında gösterdikleri sıkı çalışmadan dolayı teşekkür ederiz.”

Bu durumda Dead Rising serisinin geleceği de muallakta kalmış oluyor. Capcom’dan seriye dair bir açıklama gelmiş değil. Bekliyoruz.

Dead Rising 4 PC İncelemesi