Doctor Who – Doktor Kadın Olabilir Mi? Moffat Cevaplıyor Doctor Who – Doktor Kadın Olabilir Mi? Moffat Cevaplıyor
Moffat, Londra Comic Con'da kadın Doktor konusuna açıklık getirdi. Detaylar haberimizde. Doctor Who – Doktor Kadın Olabilir Mi? Moffat Cevaplıyor

Yıllardır takip edilen başarılı dizi serisi Doctor Who, birbiri ardına sürprizleriyle, seyircilerini mutlu etmeye devam ediyor. Yayımlanan son Noel Özel bölümünde, Moffat’ın birçoğumuzu şaşırttığını kabul etmek gerek. Ancak konumuz tabii ki yayımlanan son bölüm değil. Bu seferki konumuz Doktor’lardan birinin bir kadın olabileceği tezi.

12 adet Doktor’un maceralarında her zaman bir erkeğe yer verildi. Her birinin özel bir yeri vardı kalbimizde. Şimdilerde Steven Moffat, kendisine sürekli sorulan sorulardan bıkmış olsa ki Londra’daki Comic Con panelinde durumdan biraz sitem eder gibiydi. Çünkü her zaman olduğu gibi kendisine “Doktor’un ileride rejenerasyon geçirip, bir kadına dönüşmesi mümkün mü?” sorusu soruldu. Moffat ise Michalle Gomez (Missy)’i göstererek şu cevabı verdi “Evet. Ancak boş yerimiz yok. Cevabımı gayet açık şekilde dile getirmeye çalışıyorum çünkü San Diego’da da bu cevabı vermiştim. Yine Doktor’un kadın olup olmamasıyla alakalı bir soru sorulmuştu, ben de bence dizide bir alt metin var ve onu okumalısınız dedim”

Fragtist Moffat Michalle Gomez (Missy)

Ayrıca Moffat, Doktor’un kadın olmasına karşıymış gibi dillendirilmesinden rahatsız olduğunu, kadın Doktor aramadıklarını ancak Missy karakteriyle zaten bazı şeyleri kanıtladıklarını da belirtmekten geri kalmadı.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.