ADATA HD830 HDD ve XPG SPECTRIC D80 RAM Ödül Kazandı ADATA HD830 HDD ve XPG SPECTRIC D80 RAM Ödül Kazandı
ADATA, bugün yaptığı bir açıklamayla iki ürününün Red Dot Tasarım Ödülü’ne layık görüldüğünü duyurdu. Ayrıntılar haberimizde. ADATA HD830 HDD ve XPG SPECTRIC D80 RAM Ödül Kazandı

ADATA, bugün yaptığı bir açıklamayla iki ürününün Red Dot Tasarım Ödülü’ne layık görüldüğünü duyurdu. Şirket hem HD830 harici diski hem de XPG SPECTRIX D80 DDR4 bellekleri için ödül kazandı.

ADATA HD830 harici disk

HD830 harici disk, ABD Ordusu’nun dayanıklılık standardı olan MIL-STD-810G 516.6’nın gerekliliklerini karşılıyor. Disk; dayanıklı silikon koruyucular, şok emici iç kaplama ve diskleri sıkıca yerinde tutan disk yuvasından oluşan üç katmanlı korumaya sahip. Bu koruma, ürüne 1.22 metreye kadar yüksekliklerden düşmelere karşı bile dayanıklılık sağlıyor. HD830’un sağlam alüminyum gövdesi yalnızca düşmelere ve şiddetli darbelere değil, 3000 kiloya kadar basınca karşı da ürünü koruyor.

HD830’un güçlü alüminyum gövdesi fırçalanmış metal dokuya sahip oluklu tasarımıyla dayanıklılığını şık bir görünüşle birleştiriyor. Kullanıcılarına yüksek veri güvenliği yanında geniş kapasite de sunan ürün 5TB’a kadar çıkan depolama seçenekleriyle geliyor.

Hava-sıvı karma soğutmalı ilk RAM

ADATA’nın geçen yıl kullanıcıların beğenisine sunduğu XPG SPECTRIX D80 dünyanın ilk sıvı-hava hibrit soğutmasına sahip bellekleri olma özelliğini taşıyor. Bellek devresi üzerinde yer alan ısıyı dağıtıcı özellikteki malzemeler yanında alüminyum soğutucu ve sıvı soğutucudan faydalanan ürün hem soğutma hem de performans yönünden rakiplerini geride bırakıyor.

Yüksek hız aşırtma performansı

Kendi sistemini toplamak isteyen kullanıcılar ve overclock meraklıları düşünülerek üretilen SPECTRIX D80, 2666 ile 4133 MHz arasında geniş bir frekans aralığında çalışabiliyor. AMD AM4 / Ryzen ve Intel X299 platformlarını destekleyen ürün aynı zamanda Intel XMP (Extreme Memory Profile) 2.0 desteği de sunuyor. Böylece kullanıcıları çeşitli BIOS ayarlarını tek tek elle ayarlama zorunluluğundan kurtararak hızlı ve kolay hız aşırtma yapmaya imkân tanıyor.

Geçen ay iF Design Award kapsamında Tasarımda Mükemmeliyet ödülünün de sahibi olan SPECTRIX D80, bu yılın başında bir hız rekoru da kırmıştı. MSI MPG Z390I Gaming Edge AC anakart ve Intel Core i9-9900K işlemcinin içinde yer aldığı bir sistemde kullanılan D80 hız aşırtma ile 5584 MHz hıza çıkmıştı.

 Kingston’dan Yeni Nesil Data Center 500 Serisi Kurumsal SSD’ler