AMD 3D Mark Time Spy Benchmark DX 12 AMD 3D Mark Time Spy Benchmark DX 12
Çoğu Graphics Core Next ve Polaris mimarilerine özelleştirilmiş DirectX 12 oyun yelpazesini genişleten AMD, DirectX 12 döneminde liderliğini perçinledi. AMD 3D Mark Time Spy Benchmark DX 12

Çoğu Graphics Core Next ve Polaris mimarilerine özelleştirilmiş DirectX 12 oyun yelpazesini genişleten AMD, DirectX 12 döneminde liderliğini perçinledi.

image002

Oyun geliştiricileri düşük düzenleme yüklü API’leri benimsedikçe DirectX 12 ekosistemi genişliyor. Geniş endüstri ortaklıkları sayesinde AMD, Ashes of the Singularity, Hitman, Total War: Warhammer and the Total War: Warhammer DX12 kıyaslama sürümü, Quantum Break, Gears of War ve Forza APEX gibi oyun ve kıyaslamalarda DirectX 12 performans lideri oldu.

DirectX 12 sayesinde AMD ürünleri daha yüksek resim kare hızları, daha verimli bir GPU performansı ve düşük gecikme süreleri sunuyor. AMD ürünlerinin bu seviye performansa ulaşmasını sağlayan özelliklerden birkaçı şöyle,

  • Çok izlekli Komut Arabellek Kaydı (Multi-Threaded Command Buffer Recording):  Çok izlekli komut arabellek kaydı AMD işlemciniz veya APU’nuz ile AMD Radeon GPU’nuz arasında geniş bir iletişim yolu açıyor ve bu sayede GPU ile birden fazla çekirdek iletişime geçebiliyor. DirectX 11’de grafik yükü aynı anda sadece bir CPU çekirdeği üzerine biniyordu.
  • DirectX 12 Eşzamansız İşlem: Graphics Core Next ve Polaris mimarileri tarafından özel olarak desteklenen bir DirectX 12 özelliği. Eş zamansız işlem, işlem ve grafik görevlerini paralel olarak aynı anda gerçekleştirilmesine izin vererek sırayla gerçekleştirilmelerine göre daha az zamanda daha çok iş yapılmasına olanak sağlıyor.
  • DirectX 12 mGPU: DirectX12 mGPU daha yüksek resim kare hızları, düşük girdi gecikmesi daha yüksek resim kalitesi için genişletilmiş kapasitesiyle çoklu gPU performansı veriyor.

3DMark Time Spy kıyaslaması hakkında daha fazla bilgiye buradan ve konu ile ilgili İngilizce basın bültenine buradan ulaşabilirsiniz.

-Basın bülteniCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.