ASUS, Strix GeForce RTX 2080 Ti White Edition Modelini Duyurdu ASUS, Strix GeForce RTX 2080 Ti White Edition Modelini Duyurdu
ASUS Republic of Gamers (ROG), Strix GeForce RTX 2080 Ti White Edition ekran kartını duyurdu. Ayrıntılar haberimizde. ASUS, Strix GeForce RTX 2080 Ti White Edition Modelini Duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), Strix GeForce RTX 2080 Ti White Edition ekran kartını duyurdu.

NVIDIA’nın en yüksek performanslı GPU’sunun kasası, çerçevesi, alüminyum arka plakası ve eksen teknolojili üç fanı beyaz renkle geliyor. Yenilenen görünüme ek olarak ASUS, GPU ve bellek için fabrikada hız aşırtma yaptı. Böylece kartın performansı orijinal modelin üzerine çıkıyor. Hız aşırtma potansiyelini daha da artırmak için güç hedefi de 300W’a çıkarıldı.

Auto-Extreme

Tüm ROG Strix ekran kartları, Auto-Extreme teknolojisi kullanılarak üretiliyor. Geleneksel olarak, geçiş deliklerinin ve yüzeye monte bileşenlerin lehimlenmesi farklı aşamalarda yapılır. Auto-Extreme teknolojisi tüm lehim işlemlerinin tek seferde yapılmasını sağlayarak bileşenler üzerindeki termal zorlamayı azaltıyor ve güçlü temizlik kimyasallarının kullanılmasını önlüyor.

Tasarım

ROG Strix GeForce RTX 2080 Ti White Edition, ısı dağıtımını geliştirmek için 2,7 yuvalık soğutma bloğundan yararlanıyor. Üst kısımdaki Eksen teknolojili üç fan bu karta özel olarak beyaz renkte üretilmiş durumda. Fanlar havayı tüm kanatçık ağından geçiriyor. Bu soğutma çözümü sıcaklığı kontrol altında tutuyor ve NVIDIA’nın amiral gemisi GPU’sundan yüksek saat hızları elde edilmesini sağlıyor.

Aura Sync

ROG Strix GeForce RTX 2080 Ti White Edition’ın mat beyaz yüzeyi, kasadaki RGB aydınlatmanın renklerini hafifçe yansıtacak şekilde tasarlanmış durumda. Kartın ön korumasında ve arka plakasında da RGB hatlar yer alıyor. ASUS Aura Sync yazılımıyla aydınlatma ayarları yapılabiliyor. Kullanıcılar, desen ve sabit renk seçeneklerine ek olarak, aydınlatmayı sıcaklığa veya müziğe göre de belirleyebiliyor.

ASUS, GeForce GTX 1660 ve 1650 SUPER Ekran Kartlarını Duyurdu!