DotA 2 Uluslararası Turnuva Ödülü 6 Milyon Doları Geçti DotA 2 Uluslararası Turnuva Ödülü 6 Milyon Doları Geçti
E-Sports dünyası katlanarak ve mantık sınırlarını zorlayarak büyüyor! E-Sports’un lokomotiflerinden DotA 2, oyuncu sayısını arttırarak, League Of Legends’in liderlik koltuğunda rahat oturmasına izin vermiyor.... DotA 2 Uluslararası Turnuva Ödülü 6 Milyon Doları Geçti

E-Sports dünyası katlanarak ve mantık sınırlarını zorlayarak büyüyor!

E-Sports’un lokomotiflerinden DotA 2, oyuncu sayısını arttırarak, League Of Legends’in liderlik koltuğunda rahat oturmasına izin vermiyor. Geçen turnuvada 2.8 milyon Dolar ödül dağıtarak bir rekor kıran DotA 2 ve üreticisi Valve, bu yılki uluslararası turnuva için oyuncularına dönerek “Compendium” satışına başladı. Sonuç: 6 milyon Dolar. Bu haber yayınlanana kadar 7, siz okurken 8 milyon Dolar’a çıkması işten bile değil.

Valve, uluslararası turnuvasını sanki bir Kickstarter projesi gibi oyuncularına açtı ve yardımları karşılığı oyun içi bir çok özelliği “hedef” olarak belirledi. Katılımcı başına 2.5 Dolar toplanan bu sistem sayesinde ödül miktarı daha önce düzenlenen 3 turnuvanın toplam ödülünü de geçerek, E-Sports dünyası için yeni bir rekor oldu.

Fragtist_Dota2_1

DotA 2 için güncel para ödülünü ve katılımcıların kazandıklarını buraya tıklayarak görebilirsiniz.Cem Pirpak

Cem “ MuMiMaW” Pirpak Oyun dünyası ile tanışması "kasetli Commodore 64" ile oldu . Diablo , World of Warcraft , League of Legends oyunlarında beta testerlik yaptı. MuMiMaW nicki ile Amerika serverlerinde başarı ile temsil etti ülkesini. Şimdi Fragtist'in deniz manzaralı ofisine uğramadan video prodüksiyon ve TV departmanının yöneticiliğini yapmakta.