Dünya’nın En Küçük VR Ready Oyuncu PC’si MSI Trident Geliyor Dünya’nın En Küçük VR Ready Oyuncu PC’si MSI Trident Geliyor
MSI firması bugün dünyanın en küçük VR Ready PC'si Trident VR Ready oyuncu PC'lerini açıkladı. Detayları haberimizde okuyabilirsiniz. Dünya’nın En Küçük VR Ready Oyuncu PC’si MSI Trident Geliyor

MSI firması, Trident VR Ready oyuncu PC’lerini açıkladı. Ürünün açılışına özel hazırlanacak internet sitesinin yayınlanmasına birkaç saat olmasına rağmen, MSI Global internet sitesindeki haber sekmelerinde PC’nin teknik detaylarını görmek mümkün.

fragtist-msi-trident-4

Bir süredir beklenen bu yeni VR Ready PC’nin teknik özellikleri liste halinde aşağıdaki görselde mevcut. Üstünden basitçe geçmek gerekirse sistem, Skylake Core i7-6700 veya i5-6400 işlemcilerini temel alıyor. Bu işlemcilere grafik konusunda 3 GB veya 6GB’lık bir adet GeForce GTX 1060 eşlik ediyor. Bu işlemcileri desteklemek için sisteme 2 adet SODIMM soketi dolayısıyla 32 GB 2133 MHz’lik RAM dahil edebiliyoruz. Depolama için ise hem bir adet M.2 hem de 2.5 inçlik SATA depolama aygıtı bulunuyor.

fragtist-msi-trident-1

Sistemin en çok dikkat çeken yönü ise boyutu. MSI firması Trident VR Ready’nin yapılmış en küçük VR Ready bilgisayar olduğunu iddia ediyor. Yukarıdaki özelliklerin tamamı sadece 346 x 232 x 72mm içine sığdırılmış durumda. 4.7 litrelik bir iç hacme sahip PC’nin dikey veya yatay durabilmesi için tasarlanmış bir yapısı var.

fragtist-msi-trident-2

Birkaç gün önce MSI, Silent Storm 2 soğutma sistemlerini gösterdiği bir resim yayınlamıştı. Bugün aldığımız haberlere göre, PC’nin kasası odacıklara ayrılmış durumda dolayısıyla önemli parçaların farklı odacıklarda bulunmasıyla daha başarılı bir hava akışı elde edebiliyor.

fragtist-msi-trident-3

Resimlerden de görebileceğiniz üzere MSI rahatça ulaşılabilecek noktalara VR Ready girişlerini yerleştirmiş. Son olarak Trident modeli RGB Mystic Light aydınlatma özelliği ile bir çok renk ve efekt ile aydınlatılabiliyor.

MSI henüz herhangi bir fiyat açıklaması yapmamış durumda fakat bu sistem bu hafta içerisinde dünya çapında piyasalardaki yerini alacak.

MSI DS 100 Oyuncu Faresi İncelemesiİhsan Uygur

Bİlgisayar oyunlarından, FRP' ye envayi çeşit geek işin kıyısında, köşesinde, ortasında bulunan adam.