E3 2015 Özel: Square Enix Konferansında Yaşananlar E3 2015 Özel: Square Enix Konferansında Yaşananlar
Sona yaklaştığımız E3 konferanslarında Square Enix, önümüzdeki dönemde çıkartacağı oyunları duyurdu. E3 2015 Özel: Square Enix Konferansında Yaşananlar

Sony konferansında gördüğümüz bir diğer yeni Final Fantasy oyunu olan World of Final Fantasy de çıkışını ilk olarak PlayStation 4 ve Vita için 2016 yılında gerçekleştirecek.

Square Enix’in merak edilen bir diğer büyük oyunu ise Sony konferansında da gördüğümüz Hitman oldu. PlayStation 4’e gelecek olan oyun 8 Aralık’da çıkacak.

JRPG türündeki bir diğer eğleneceli seri Star Ocean: Integrity and Faithlessness da konferansta tanıtıldı. Avrupa ve Kuzey Amerika için çıkışını 2016 yılında gerçekleştirecek olan oyun, PlayStation 4’de oynanabilecek.

Büyük bir önem taşıyan Eidos’un geliştirdiği oyun Deus Ex: Mankind Divided da konferansın sonlarına yaklaşılırken gösterildi. Herkesin merakla beklediği bu oyun, 2016 yılının ilk çeyreğinde çıkacak olan oyun PC, PS4 ve Xbox One platformlarına gelecek.

Oyunlar dışında tanıtılan bir diğer şey ise yeni bir oyun firması oldu. Tokyo RPG Factory isimli bu firma, Square Enix altında rol yapma oyunları geliştirecek.

Oyun dışında tanıtılan bir diğer şey ise Final Fantasy Portal uygulaması oldu. Uygulama hakkında fazla bilgi vermeyen Square Enix CEO’su Yosuke Matsuda, tüm Final Fantasy oyunlarını kapsayan bir uygulama olduğunu söylemekle yetindi. Böylece Square Enix konferansı da birbirinden eğlenceli oyunların tanıtımıyla sonlandı.